Սերժ Սարգսյանն ակտիվ աշխատանք է մաղթել ԱՊՀ-ում 2018 թվականին նախագահությունը ստանձնող Տաջիկստանի նախագահին
Աշխատանքային այցով Ռուսաստանի Դաշնությունում գտնվող Նախագահ Սերժ Սարգսյանը Մոսկվայում մասնակցել է ԱՊՀ մասնակից պետությունների ղեկավարների ոչ պաշտոնական հանդիպմանը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 27 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչության հաղորդմամբ, պետությունների ղեկավարները հանդիպման ընթացքում ամփոփել են ԱՊՀ-ում 2017 թվականին ռուսաստանյան նախագահության արդյունքները և մտքեր են փոխանակել տարբեր ոլորտներում համագործակցության հետագա զարգացման հարցերի շուրջ:
Հանդիպման սկզբում Նախագահ Սարգսյանը ԱՊՀ մասնակից պետությունների գործընկերների հետ միասին շնորհակալություն է հայտնել հյուրընկալող երկրի նախագահ Վլադիմիր Պուտինին ԱՊՀ-ում Ռուսաստանի ակտիվ նախագահության, ինչպես նաև մոսկովյան ոչ պաշտոնական հանդիպումը կազմակերպելու համար: Այն, ըստ Սերժ Սարգսյանի, լավ առիթ է ընդգծելու Ռուսաստանի կայունացնող և միավորող դերը: Հանրապետության Նախագահը նշել է, որ այս տարի Ռուսաստանում արձանագրված տնտեսական դրական միտումները դրականորեն են ազդել նաև Հայաստանի ընդհանուր տնտեսական վիճակի վրա: Նախագահ Սարգսյանը հաջորդ տարում ևս հաջողություններ է մաղթել Ռուսաստանին և նրա նախագահին` ի բարօրություն Ռուսաստանի ժողովրդի և ի նպաստ հայ-ռուսական բարեկամության:
Սերժ Սարգսյանը հաջողություններ և ակտիվ աշխատանք է մաղթել նաև ԱՊՀ-ում 2018 թվականին նախագահությունը ստանձնող երկրի` Տաջիկստանի նախագահ Էմոմալի Ռահմոնին:

Серж Саргсян пожелал успехов президенту Таджикистана в связи с принятием председательства в СНГ в 2018 году
Находящийся с рабочим визитом в РФ президент Республики Армения Серж Саргсян в Москве 26 декабря принял участие в неформальной встрече глав стран – участниц Содружества Независимых Государств. Подробности представляет пресс-служба главы армянского государства.
СТЕПАНАКЕРТ, 27 декабря АРЦАХПРЕСС - Лидеры стран Содружества подвели итоги российского председательства в СНГ в 2017 году и обменялись мнениями по вопросам дальнейшего развития сотрудничества в различных областях.
В начале встречи президент Армении вместе с коллегами из стран-участниц СНГ поблагодарил президента принимающей страны – Владимира Путина – за активное председательство в СНГ в 2017 году, а также за организацию неформальной встречи глав государств СНГ.
По словам Сержа Саргсяна, это хороший повод подчеркнуть стабилизирующую и объединяющую роль РФ.  Президент указал, что зарегистрированные в 2017 году в России позитивные экономические тенденции положительно сказались на общей экономической ситуации в Армении. Президент Саргсян пожелал РФ и ее президенту успехов и в 2018 году – во благо народа России и в интересах армяно-российской дружбы.
Серж Саргсян пожелал успехов и активной работы и президенту принимающей председательство в СНГ в 2018 году страны – Таджикистана – Эмомали Рахмону.