Տողի վիքի ակումբը մեկ տարեկան է
«Վիքիմեդիա Հայաստան» գիտակրթական-հասարակական կազմակերպության նախաձեռնությամբ 2017 թվականի հունվարին Հադրութի շրջանի Տող գյուղում բացված վիքի ակումբը մեկ տարեկան է:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ,10  հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում Տողի վիքի ակումբի համակարգող Անահիտ Ավագյանն ասել է, որ ակումբ է հաճախում  55  երեխա. նրանց  թիվն օրեցօր ավելանում է:
Մեր զրուցակցի խոսքով՝ ակումբի երեխաները մեկ տարվա ընթացքում հասցրել են խմբագրել և թարգմանել 600-ից ավելի հոդված, ինչպես նաև Արցախի  մասին գրել 10-ից ավելի հոդված:
«Տարվա ընթացքում մեր ակումբի լավագույն խմբագրողներն ամռանը և աշնանը մասնակցել են Աղվերանում կազմակերպված վիքի-ճամբարներին՝ այնտեղ սովորելով Վիքիպեդիայում ավելի բարձր մակարդակով հոդվածներ խմբագրելու ձևերին, զարգացնելով թարգմանչական կարողությունները, ինչպես նաև ձեռք բերելով նաև նոր գիտելիքներ»,-ավելացրել է Ա. Ավագյանը:

Вики-клубу села Тог исполнился год
Открытому в январе 2017 года по инициативе научно-образовательной НПО «Викимедиа Армения» в селе Тог Гадрутского района Республики Арцах вики-клубу исполнился год.
СТЕПАНАКЕРТ, 10 января АРЦАХПРЕСС - В интервью корреспонденту Арцахпресс координатор клуба Анаит Авагян сообщила , что клуб посещают 55 детей, цифра эта увеличивается изо дня в день.
По словам нашего собеседника, за один год учащимися клуба было отредактировано и переведено свыше 600 статей, а также написано 10 статей про Арцах. «В течение года лучшие редакторы нашего клуба приняли участие в организованных в Агверане летних и осенних вики-лагерях, познакомились с методами более качественной правки статей в Википедии, развили свои переводческие навыки и получили новые знания», - добавила А. Авагян.