Հայտնի է Արցախի ազգային վիճակախաղի բոնուս խաղարկության արդյունքները
Այսօր՝ հունվարի 16-ին կայացել է Արցախի ազգային վիճակախաղի բոնուսային շահումային ֆոնդի խաղարկությունը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 16 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Խաղարկության արդյունքներին կարող եք ծանոթանալ այստեղ:
«Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում «Արցախի ազգային վիճակախաղ» ՓԲԸ տնօրեն Ալեքսանդր Արզումանյանը   հորդորել   է,  որ  վիճակախաղի   շահողները   ներկայանան  ընկերություն  և   ստանան   իրենց   շահումները:
Տեղեկացնենք, որ   որ  «Արցախի ազգային վիճակախաղ»-ի   հինգերորդ  թողարկման  շրջանառության մեջ դրված 60 հազար տոմսերից ընդհանուր առմամբ՝ Արցախում և Հայաստանում իրացվել է 30 հազար 226-ը: Հիմնական խաղարկությունը տեղի էր ունեցել 2017 թ-ի դեկտեմբերի 28-ին:  Վիճակախաղի արդյունքում ստացված ամբողջ հասույթն այս տարի կուղղվի Արցախում որևէ սոցիալական ծրագրի իրականացման գործին:
Նշենք, որ 2013թ-ին մեկնարկած վիճակախաղի ընթացքում հավաքագրված ֆինանսական միջոցները ուղղվել են Քաշաթաղի   շրջանի  Իշխանաձոր համայնքում  բնակարանների  կառուցման:

Известны результаты бонусного розыгрыша «Национальной лотереи Арцаха»
СТЕПАНАКЕРТ, 16 января АРЦАХПРЕСС - В интервью корреспонденту «Арцахпресс» руководитель проекта, директор ЗАО « Национальная лотерея Арцаха» Александр Арзуманян сообщил, что победителям лотереи следует явиться в компанию для получения выигрыша.
Отметим,что из выпущенных 60 тысяч лотерейных билетов пятого розыгрыша « Национальной лотереи Арцаха» в общей сложности в Арцахе и Армении было реализовано 30 тысяч 226.
Основной розыгрыш состоялся 28 декабря 2017 года. Вся прибыль от лотереи будет направлена в этом году на реализацию какой-либо социальной программы в Арцахе.
Напомним,что финансовые средства, собранные в результате проводящейся с 2013 года лотереи, направлялись на строительство жилья в селе Ишханадзор Кашатагского района.