Արայիկ Հարությունյանը ընդունել է Աբխազիայի արտաքին գործերի նախարար Դաուր Կովեին
Արցախի Հանրապետության պետական նախարար Արայիկ Հարությունյանը ապրիլի 23-ին ընդունել է աշխատանքային այցով Ստեփանակերտ ժամանած՝ Աբխազիայի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դաուր Կովեին։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, ապրիլի 24, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԱՀ պետական նախարարի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի փոխանցմամբ՝ պետական նախարարը կարևորել է Արցախի և Աբխազիայի միջև կայուն ու դինամիկ քաղաքական հարաբերությունների խորացումը՝ ընդգծելով, որ պետք է մեծ ուշադրություն դարձնել նաև տնտեսական ու գործարար կապերի զարգացմանը: Ա. Հարությունյանի խոսքով՝ այդ առումով չօգտագործված մեծ հնարավորություններ կան, և հետագա ջանքերը պետք է ուղղել երկկողմ առևտրատնտեսական հարաբերությունների ամրապնդմանը:
Աբխազիայի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարը շնորհակալություն է հայտնել Ա. Հարությունյանին ջերմ ընդունելության համար և նշել, որ Արցախի հետ ստեղծված հարաբերություններն անկեղծ են և բարեկամական: Դաուր Կովեի խոսքով՝ այդ հարաբերությունների ամրապնդման գործում իր ծանրակշիռ ավանդն ունի նաև Աբխազիայի հայ համայնքը: Անդրադառնալով տնտեսական փոխգործակցության զարգացմանը՝ Աբխազիայի ԱԳ նախարարը նշել է, որ հարցն իսկապես օրակարգային է, քանի որ նման ցանկություն ունի նաև աբխազական կողմը:

On April 23 Artsakh Republic State Minister, Arayik Harutyunyan, received Foreign Minister of Abkhazia, Daur Kove, who is in Stepanakert on a working visit.
Artsakh State Minister receives Foreign Minister of Abkhazia
STEPANAKERT, APRIL 24, ARTSAKHPRESS:As Information and Public Relations Department of the Artsakh State Minister’s Office informed, Arayik Harutyunyan attached importance to deepening of stable and dynamic political relations between Artsakh and Abkhazia. He emphasized that it is also necessary to pay great attention to development of economic and business ties. In the State Minister’s words, there are unused great opportunities in this regard. He noted that further efforts should be exerted in the direction of strengthening bilateral trade, economic relations.
Foreign Minister of Abkhazian Republic thanked Artsakh State Minister for the warm welcome. He said that the relations with Artsakh are sincere and friendly.  In his words, the Armenian community of Abkhazia has its great contribution to strengthening of these relations. Reflecting upon development of economic cooperation, Abkhazian Foreign Minister noted that the issue is on the agenda, since the Abkhazian side also has such a desire.