Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է նորընտիր վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ
ՀՀ նախագահի նստավայրում մայիսի 8-ին կայացել է երկրի նախագահ Արմեն Սարգսյանի և նորընտիր վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի առաջին հանդիպումը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մայիսի 8, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Այս մասին  տեղեկացրին ՀՀ նախագահի աշխատակազմից:
Շնորհավորելով Նիկոլ Փաշինյանին՝ երկրի նախագահն ասել է. «Ուզում եմ մաղթել, որպեսզի որքան հնարավոր է շուտ ձևավորեք կառավարությունը և լծվեք այն բոլոր խնդիրների լուծմանը, որ մեր պետության, կառավարության, ողջ ժողովրդի և այս երկրի՝ Հայաստանի Հանրապետության առջև են: Ձեզ լավագույն մաղթանքներս և հաջողություններ»:
Հիմք ընդունելով Ազգային ժողովի 2018թ. մայիսի 8-ի՝ Նիկոլ Փաշինյանին վարչապետ ընտրելու վերաբերյալ որոշումը՝ նախագահ Արմեն Սարգսյանը մայիսի 8-ին հրամանագիր է ստորագրել Նիկոլ Փաշինյանին Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ նշանակելու մասին:
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի մայիսի 8-ի հատուկ նիստում կայացած անվանական, բաց քվեարկությամբ «Ելք» խմբակցության ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանն ընտրվեց ՀՀ վարչապետ: Փաշինյանի օգտին կողմ քվեարկեց 59, դեմ՝ 42 պատգամավոր:

Армен Саркисян встретился с Николом Пашиняном
СТЕПАНАКЕРТ, 8 мая, АРЦАХПРЕСС - Как сообщает пресс-служба президента, на основании принятого Национальным Собранием 8 мая 2018 года решения об избрании Никола Пашиняна премьер-министром, президент Армен Саркисян сегодня подписал указ о назначении Никола Пашиняна премьер-министром Республики Армения. В резиденции президента сегодня состоялась первая встреча президента страны с новоизбранным премьер-министом.
Поздравив Никола Пашиняна, президент страны сказал: «Хочу пожелать, чтобы Вы как можно скорее сформировали правительство и приступили к решению всех тех задач, которые стоят перед нашим государством, правительством, всем народом и этой страной – Республикой Армения. Вам наилучшие пожелания и успехов».