Պետք է մանրակրկիտ հետաքննություն անցկացնել. Բակո Սահակյանը Ստեփանակերտում տեղի ունեցած միջադեպի հետ կապված խորհրդակցություն է անցկացրել
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 2-ին հրավիրել է խորհրդակցություն, որին մասնակցում էին Անվտանգության խորհրդի անդամները, Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալը, խմբակցությունների ղեկավարները ու մշտական հանձնաժողովների ներկայացուցիչները։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հունիսի 3, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Այս մասին տեղեկացնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Քննարկվել են մայրաքաղաքում նախօրեին տեղի ունեցած միջադեպին վերաբերող մի շարք հարցեր։
Երկրի ղեկավարը կարևորել է մանրակրկիտ ու պատշաճ մակարդակով հետաքննության անցկացման անհրաժեշտությունը և ընդգծել, որ հնարավորինս սեղմ ժամկետներում մեղավորները պետք է պատասխանատվության ենթարկվեն՝  օրենքով սահմանված կարգով։
Բակո Սահակյանը շեշտել է, որ երկրում կայունության և օրինականության պահպանումը, սահմանների անվտանգության ապահովումը բացառիկ արժեքներ են մեր ժողովրդի և համայն հայության համար։
Նախագահը համապատասխան հանձնարարականներ է տվել շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին քննարկված հարցերի լուծման ուղղությամբ։

President of Artsakh convokes consultation to discuss Stepanakert protest
On 2 June Artsakh Republic President Bako Sahakyan convoked a consultation with the participation of the Artsakh Republic Security Council members, deputy chairman of the National Assembly, heads of the parliaments’ factions and representative of its standing commissions to discuss a range of issues related to the incident, which took place in capital Stepanakert yesterday.
STEPANAKERT, JUNE 3, ARTSAKHPRESS: As Presidential press service informed, the Head of the State stressed the imperative of conducting thorough and appropriate investigation, highlighting that the perpetrators must be held accountable within the shortest possible time in accordance with the procedures established by law.
Bako Sahakyan underlined that maintaining stability, law supremacy in the country and guaranteeing security of the borders are exclusive values for our people and the whole Armenian nation.
President Sahakyan gave corresponding instructions to heads of concerned structures to realize the set tasks.