Ստեփանակերտում մեկնարկել է «Կաշվե գնդակ-2018» ֆուտբոլային մրցաշարը
Ստեփանակերտի քաղաքապետարանի և Արցախի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի համատեղ նախաձեռնությամբ այսօր «Վալլեքս Գարդեն» հյուրանոցային համալիրի մարզադաշտում մեկնարկել է «Կաշվե գնդակ-2018» ամենամյա քաղաքային ֆուտբոլային մրցաշարը։
Ստեփանակերտում   մեկնարկել   է    «Կաշվե գնդակ-2018» ֆուտբոլային   մրցաշարը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏհունիսի 25, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Մրցաշարին     մասնակցում  են   2003-2004  թվականների   ծնված  պատանիները.  նրանք    հանդես   են    եկել  14  թիմով. յուրաքանչյուր  թիմում   ընդգրկված  է  6  հոգի:
Միջոցառմանը     բացման  խոսքով  հանդես  է  եկել    Ստեփանակերտի    քաղաքապետ   Սուրեն  Գրիգորյանը:
Նա  ասել  է, որ   կաշվե գնդակ  սպորտաձևը   միշտ էլ   սիրելի   և   հետաքրքիր  է  եղել    մարզիկների  համար:  Այս   սպորտաձևի    արցախցի     լավագույն  մարզիկները     մասնակցելով  տարբեր   մրցաշարերի՝  Արցախի  անունը     միշտ  բարձր  են   պահում:
Ս.  Գրիգորյանը      մասնակիցներին    մաղթել        է արդար  և  անկողմնակալ    մրցապայքար:
«Արցախպրես»-ի  թղթակցի  հետ   զրույցում      մրցավար   Էրիկ Գալստյանն  ասել է, որ     խաղերի    նպատակն  է    լավագույն   մարզիկների   ի  հայտ   բերումը,    ֆուտբոլի   մասսայականացումը, երեխաների   և դեռահասների  ակտիվ  հանգստի  կազմակերպումը, առողջ  ապրելակերպի  ձևավորումը,  ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի տարածումը  և  աշխույժ հանգստի կազմակերպումը:
Նրա  խոսքով՝   Արցախում   տաղանդավոր    երեխաներ  շատ   կան.  նրանց  հետ  պետք  է  պարապմունքներ   անցկացնել, որպեսզի  Արցախում   կաշվե  գնդակի     այս    սպորտաձևը զարգանա:
Մրցաշարին  մրցանակային  տեղեր   գրաված  թիմերը      կպարգևատրվեն  դիպլոմներով, իսկ  մասնակիցները՝ դրամական   պարգևներով:

В Степанакерте стартовал футбольный турнир «Кожаный мяч -2018»
Сегодня, по инициативе мэрии Степанакерта и Федерации футбола Арцаха, стартовал ежегодный городской футбольный турнир «Кожаный мяч - 2018» на стадионе комплекса Vallex Garden.
СТЕПАНАКЕРТ, 25 июня, АРЦАХПРЕСС - В турнире участвуют ребята 2003-2004 года рождения. В нем приняли участие 14 команд. В каждой команде по 6 человек.
Мэр Степанакерта Сурен Григорян выступил на открытии мероприятия. Он сказал, что соревнования «Кожаный мяч» всегда были привлекательными и интересными для спортсменов. Лучшие спортсмены Арцаха в этом виде спорта участвуют в различных турнирах и всегда с достоинством представляют имя Арцаха.
Сурен Григорян пожелал участникам честной и беспристрастной конкуренции.
В беседе с корреспондентом «Арцахпресс» тренер Эрик Галстян сказал, что целью Игр является выявление лучших спортсменов, популяризация футбола, организация активного отдыха детей и подростков, ведение здорового образа жизни, развитие физической культуры и спорта и организация досуга.
По его словам, в Арцахе много талантливых детей. С ними необходимо проводить тренировки для развития этого вида спорта в Арцахе.