Բաքվի հայտնի շենքերից մեկը Կոլումբիայի փոխարեն լուսավորվել է Հայաստանի դրոշի գույներով
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏհուլիսի 4, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հուլիսի 3-ին՝ ֆուտբոլի Աշխարհի առաջնության Կոլումբիա-Անգլիա հանդիպման ժամանակ Բաքվի ամենահայտնի շինություններից համարվող Flame Towers բարձրահարկ շենքերից մեկը ներկվել է Հայաստանի Հանրապետության պետական դրոշի գույներով:
ՀՀ եռագույնով ներկված շենքի լուսանկարն ակտիվորեն տարածվում է համացանցում՝ դառնալով ադրբեջանցիների անտեղյակությունը ծաղրելու պատճառ:
Հայաստանի ու Կոլումբիայի դրոշները շփոթելն Ադրբեջանում նոր երևույթ չէ: Պատճառը Կոլումբիայի պետական դրոշի գույների նմանությունն է հայկականին. այն է՝ դեղին, կապույտ և կարմիր:
Բաքվի Flame Towers աշտարակները համարվում են երկրի ամենաբարձր երկնաքերերը: Դրանց շինարարությունն ավարտվել է 2012 թվականին: Շենքերն ամբողջությամբ պատված էն LED էկրաններով:

Опять перепутали: одно из известных зданий в центре Баку окрасилось в цвета армянского флага
СТЕПАНАКЕРТ, 4 июля, АРЦАХПРЕСС - Накануне, 3 июля, на чемпионате мира по футболу в России встречались сборные Англии и Колумбии.
По случаю матча расположенный в центре азербайджанской столицы Баку комплекс Flame Towers  был подсвечен цветами армянского национального флага – вместо флага Колумбии.
Снимки подсвеченного цветами армянского триколора комплекса начали активно распространяться в соцсетях, вызвав бурный ажиотаж среди юзеров как в Армении, так и в самом Азербайджане.
Это не первый случай, когда азербайджанцы путают армянский и колумбийский флаги. Так, недавно азербайджанский чиновник сломал флаг Колумбии во время мероприятия, посвященного Дню государственного флага Азербайджана. Унизительный инцидент произошел, потому что он перепутал флаг Колумбии с армянским флагом.