Արցախում զինվորի սպանության դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ
ՀՀ քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ մարտական դիրքում զինծառայողի սպանության դեպքի առթիվ՝ ազգային, ռասսայական կամ կրոնական ատելության շարժառիթով։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 9 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ ՀՀ Քննչական կոմիտեի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի փոխանցմամբ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 13-րդ կետով հարուցված քրեական գործով կատարվում է նախաքննություն։
2014 թվականի դեկտեմբերի 8-ին՝ ժամը 15:00-ի սահմաններում, N զորամասի մարտական դիրքերից մեկում սպանություն կատարելու նպատակով հակառակորդի կողմից ազգային և կրոնական ատելության շարժառիթով արձակված կրակոցի հետևանքով որովայնի շրջանում ստացած կույր հրազենային վնասվածքից մահացել է պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Գարիկ Արտեմի Իսպիրյանը:

По факту убийства азербайджанцами армянского солдата возбуждено уголовное дело
В главном военном управлении Следственного комитета Армении возбуждено уголовное дело по факту убийства армянского солдата на боевых позициях со стороны азербайджанцев по мотивам национальной, расовой или религиозной ненависти.
СТЕПАНАКЕРТ, 9 ДЕКАБРЯ, АРЦАХПРЕСС-Как сообщили из отдела по информации и связям с общественностью Следственного комитета Армении, по делу, возбужденному по статье 104­ой, второй части, пункт 13­ й Уголовного Кодекса Армении, ведется следствие. 8­го декабря 2014 года, в районе 15:00, на линии соприкосновения азербайжано­карабахского конфликта в восточном направлении был смертельно ранен выстрелом со стороны противника рядовой N­ской воинской части Армии обороны НКР Гарик Артемович Испирян, 1995 года рождения. Детали инцидента выясняются, проводится следствие.