Գլենդելի քաղքապետն աշխատանքային այցով ժամանել է Ստեփանակերտ
Ստեփանակերտի քաղաքապետ Սուրեն Գրիգորյանը սեպտեմբերի 12-ին ընդունել է աշխատանքային այցով Արցախ ժամանած Գլենդելի քաղքապետ Զարեհ Սինանյանի գլխավորած պատվիրակությանը:
Գլենդելի  քաղքապետն  աշխատանքային այցով  ժամանել  է  Ստեփանակերտ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, սեպտեմբերի 13ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի  թղթակցի   հետ  զրույցում   Ստեփանակերտի  փոխքաղաքապետ   Արմեն  Հակոբյանն  ասել է, որ     հանդիպմանը  Ս.  Գրիգորյանը  ներկայացրել  է   մայրաքաղաքի առօրյան, բնակչության խնդիրները  և  դրանց   լուծման   ուղիները:
Ըստ    Ա.  Հակոբյանի՝   քաղաքապետը  որոշ  մանրամասներ է հաղորդել պատերազմի արհավիրքների վերացման ուղղությամբ  համայն հայության կողմից ցուցաբերած հսկայական աջակցության, երկրի իշխանությունների միջամտությամբ ավերված քաղաքի վերականգման ու բարեկարգման շինարարական մեծածավալ աշխատանքների վերաբերյալ:
«Մենք հյուրերին   ասել  ենք, որ   Ստեփանակերտն    օրեցօր գեղեցկանում,  բարգավաճում  և զարգանում   է: Արցախ ժամանած հյուրերը երկրի մասին առաջին տպավորությունը ստանում են Ստեփանակերտից»,-նշել  է  փոխքաղաքապետը:
Ըստ  մեր  զրուցակցի՝  Գլենդելի քաղաքապետ  Զարեհ Սինանյանը պատվիրակության անունից շնորհակալություն է հայտնել Սուրեն Գրիգորյանին` ջերմ ընդունելության համար և վստահեցրել, որ ներկա այցով արդեն ուրագծվում են հետագա  համագործակցության  ուղիները:
«Զ. Սինանյանը   կարևորել է Հայաստան-Արցախ-Սփյուռք  շփումները և պատրաստակամություն հայտնել որևէ օգտակար գործ ձեռնարկել մայրաքաղաք Ստեփանակերտի համար: Ինքն  առաջին անգամ Արցախում եղել է պատերազմի ծանր տարիներին, երբ ռմբակոծվում, հրետակոծվում էին Շուշին, Ստեփանակերտը, հայկական մյուս բնակավայրերը:   Այժմ   զարմացել  է   տեսնելով  Ստեփանակերտն  այսքան     շեն  ու   ծաղկուն, իսկ  բնակիչները՝  ուրախ»,-ավելացրել  է Ա.  Հակոբյանը:
Հանդիպմանը  ներկա  էին նաև  ԱՄՆ Կալիֆորնիա նահանգի սենատոր Էնթոնի Պորտանտինոն, ԱՄՆ-ում Արցախի Հանրապետության մշտական ներկայացուցիչ Ռոբերտ Ավետիսյանը  և  այլք:

Glendale Mayor arrived in Artsakh on a working visit
On September 12 Mayor of Stepanakert Suren Grigoryan received a delegation led by Glendale Mayor Zareh Sinanyan who arrived in Artsakh on a working visit.
STEPANAKERT, SEPTEMBER 13ARTSAKHPRESS:  In an interview with "Artsakhpress" Deputy Mayor of Stepanakert Armen Hakobyan said that during the meeting, Suren Grigoryan presented the daily life of the capital, the problems of the people and the ways of their solution. Mayor gave some details on the huge support by all Armenians in the direction of elimination of the disasters of war, the large-scale construction and reconstruction works carried out by the intervention of the country's authorities.
"We told our guests that Stepanakert is becoming more beautiful and prosperous every day," the Deputy Mayor noted.
According to our interlocutor, Mayor of Glendale Zareh Sinanyan thanked Suren Grigoryan for the warm welcome on behalf of the delegation and assured that they will continue further cooperation.
''Glendale Mayor Zareh Sinanyan attached importance to the Armenia-Artsakh-Diaspora contacts and expressed readiness to take any useful action for the capital Stepanakert.
'For the first time he was in Artsakh during war when Shushi, Stepanakert and other Armenian settlements were being shelled. Now he is surprised to see Stepanakert so beautiful and prospering and the citizens so happy, "Armen Hakobyan added.
California State Senator Anthony Portantino, Permanent Representative of the Republic of Artsakh to the USA Robert Avetisyan and others were present at the meeting.