ԱՄՆ-ում դատարանի շենքում հրաձգության հետեւանքով 4 մարդ է վիրավորվել
Չորեքշաբթի ԱՄՆ Փենսիլվանիա նահանգի Մեյսոնթաուն քաղաքի դատարանում արձակված կրակոցների հետեւանքով 4 մարդ է վիրավորվել, ներառյալ ոստիկան, հայտնել են նահանգի ոստիկանությունից:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, սեպտեմբերի 20, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես հայտնում է «ՌԻԱ Նոովոստի»-ն, կրակողը մտել է Ֆայեթ շրջանի դատարանի շենք եւ սկսել ատրճանակով կրակել՝ վիրավորելով 2 տղամարդու եւ կնոջ: Հարձակվողը վնասազերծվել է ոստիկանի պատասխան կրակոցով, որը հրաձգության ժամանակ նույնպես վիրավորվել էր:
Կրակոցների պահին դատական նիստ էր ընթանում, այդ օրը նախատեսված էր մի քանի տասնյակ գործերով քննություն: Կրակողը գործերից մեկով պատասխանող էր, հայտնում է Pittsburgh Post-Gazette-ն:

В США четыре человека ранили при стрельбе в здании суда
Четыре человека, включая полицейского, получили в среду ранения при стрельбе в суде в городе Мейсонтаун, нападавший убит, сообщила полиция штата Пенсильвания, передает РИА Новости.
СТЕПАНАКЕРТ, 20 сентября, АРЦАХПРЕСС - Стрелявший вошел в здание суд округа Файэтт и открыл стрельбу из пистолета, ранив двух мужчин и женщину. Нападавший был ликвидирован ответным огнем полицейского, который также был ранен в перестрелке.
В момент стрельбы суд проводил заседание, на день были запланированы слушания по нескольким десяткам дел. Стрелявший был ответчиком по одному из дел — о домашнем насилии, сообщает газета Pittsburgh Post-Gazette.