Մասիս Մայիլյանը Սուխումում հանդիպել է Աբխազիայի ԱԳ նախարար Դաուր Կովեի հետ
Սեպտեմբերի 29-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանը Սուխումում հանդիպել է Աբխազիայի ԱԳ նախարար Դաուր Կովեի հետ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, սեպտեմբերի 29, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես հայտնում են ԱՀ արտաքին գործերի նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ԱԳՆ ղեկավարը շնորհավորել է գործընկերոջը Աբխազիայի Ազատագրման և Հաղթանակի օրվա կապակցությամբ՝ մաղթելով բարօրություն, նոր հաջողություններ ու բեղմնավոր աշխատանք։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են երկու երկրների   արտաքին   քաղաքական գերատեսչությունների համագործակցության ընդլայնման հեռանկարային ուղղությունների վերաբերյալ մի շարք հարցեր։
Մասիս Մայիլյանը Դաուր Կովեին պարգևատրել է Արցախի արտաքին գործերի նախարարության հիմնադրման 25-ամյակին նվիրված հուշամեդալով:

Масис Маилян в Сухуме встретился с министром иностранных дел Республики Абхазия Дауром Кове
29 сентября министр иностранных дел Республики Арцах (Нагорно-Карабахская Республика) Масис Маилян в Сухуме встретился с министром иностранных дел Республики Абхазия Дауром Кове.
СТЕПАНАКЕРТ, 29 сентября, АРЦАХПРЕСС - Как передает пресс-служба МИД Арцаха, Масис Маилян поздравил своего коллегу с Днем освобождения и победы Абхазии, пожелав благополучия, новых успехов и плодотворной работы.
В ходе встречи стороны обсудили ряд вопросов, касающихся перспектив дальнейшего расширения сотрудничества  между внешнеполитическими ведомствами  двух государств.
Масис Маилян наградил Даура Кове памятной медалью, посвященной 25-летию основания министерства иностранных дел Арцаха.