Մասիս Մայիլյանը Սուխումում հանդիպել է Աբխազիայի ԱԳ նախարար Դաուր Կովեի հետ
Սեպտեմբերի 29-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանը Սուխումում հանդիպել է Աբխազիայի ԱԳ նախարար Դաուր Կովեի հետ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, սեպտեմբերի 29, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես հայտնում են ԱՀ արտաքին գործերի նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ԱԳՆ ղեկավարը շնորհավորել է գործընկերոջը Աբխազիայի Ազատագրման և Հաղթանակի օրվա կապակցությամբ՝ մաղթելով բարօրություն, նոր հաջողություններ ու բեղմնավոր աշխատանք։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են երկու երկրների   արտաքին   քաղաքական գերատեսչությունների համագործակցության ընդլայնման հեռանկարային ուղղությունների վերաբերյալ մի շարք հարցեր։
Մասիս Մայիլյանը Դաուր Կովեին պարգևատրել է Արցախի արտաքին գործերի նախարարության հիմնադրման 25-ամյակին նվիրված հուշամեդալով:

Masis Mayilian met with Foreign Minister of the Republic of Abkhazia Daur Kove
On September 29, in Sukhum, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh (Nagorno Karabakh Republic) Masis Mayilian met with Foreign Minister of the Republic of Abkhazia Daur Kove, press service of Artsakh MFA reports.
STEPANAKERT,SEPTEMBER 29ARTSAKHPRESS: The Foreign Minister congratulated his counterpart on the occasion of the Liberation and Victory Day in Abkhazia, wishing prosperity, further progress, and fruitful work.
During the meeting, the sides discussed a range of issues related to the prospects of expanding the cooperation between the Foreign Ministries of the two countries.
Masis Mayilian awarded Daur Kove with a commemorative medal dedicated to the 25th anniversary of the Foreign Ministry of Artsakh.