ՄԱԿ գլխավոր քարտուղարն Իրանին կոչ է արել պատասխանել բալիստիկ հրթիռների հետ կապված անհանգստությանը
ՄԱԿ գլխավոր քարտուղար Անտոնիո Գուտերիշը Իրանին կոչ է արել մանրամասն ուսումնասիրել եւ պատասխանել բալիստիկ հրթիռների նրա ծրագիր հետ կապված ՄԱԿ անդամ-երկրների անհանգստությանը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 13 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Նա ողջունել է իրանական միջուկային համաձայնագրից ԱՄՆ-ի դուրս գալուց հետո մնացած կողմերի սատարումը համաձայնագրին։ Կարեւոր է, որ ծրագիրն աշխատի բոլոր մասնակիցների համար, այդ թվում զգալի տնտեսական շահ բերելով իրանցի ժողովրդին՝ նշել է նա:
News.am-ի փոխանցմամբ, Գուտերիշը նաեւ նշել է, որ ափսոսում է Իրանի դեմ նոր պատժամիջոցներ սահմանելու մասին Թրամփի վարչակազմի որոշման համար։

Генсек ООН призвал Иран ответить на обеспокоенность в связи с его программой баллистических ракет
Генсек ООН Антонио Гутерриш призвал Иран тщательно рассмотреть и ответить на обеспокоенность государств-членов Организации в связи с его программой баллистических ракет, передает AP.
СТЕПАНАКЕРТ, 13 декабря, АРЦаХПРЕСС - Он приветствовал подтверждение поддержки иранского ядерного соглашения, остальными его сторонами после выхода США.  Важно, чтобы план продолжал работать для всех участников, в том числе путем предоставления ощутимых экономических выгод иранскому народу, отметил он.
Гуттериш также отметил, что сожалеет о решении администрации Трампа вновь ввести санкции против Ирана.