Նախագահ Սահակյանն ընդունել է Եվրախորհրդարանի պատգամավորին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն ապրիլի 19-ին ընդունել է Եվրախորհրդարանի պատգամավոր Ֆրանկ Էնգելին եւ «Հայաստանի եվրոպական ընկերներ» կազմակերպության տնօրեն Էդուարդո Լորենցո Օչոային:
Ինչպես «Արցախպրես»-ին տեղեկացրեցին ԼՂՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, քննարկվել են Եվրոպա-Արցախ հարաբերություններին եւ տարածաշրջանային գործընթացներին վերաբերող մի շարք հարցեր: Երկուստեք ընդգծվել է փոխշահավետ համագործակցության եւ այս ուղղությամբ կոնկրետ քայլերի իրականացման անհրաժեշտությունը:
Հանդիպմանը մասնակցում էին ԼՂՀ ԱԺ փոխխոսնակ Արթուր Թովմասյանը, ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

President Bako Sahakyan received member of the European Parliament
On 19 April Artsakh Republic President Bako Sahakyan received member of the European Parliament Frank Engel and director of the "European friends of Armenia" organization Eduardo Lorenzo Ochoa.
As the Central Information Department of the Office of the Artsakh Republic President informed "Artsakhpress" a number of issues related to the Europe-Artsakh relations and regional trends were discussed during the meeting. Both sides underlined the necessity of mutually beneficial cooperation and the implementation of concrete steps in this direction.
NKR National Assembly deputy speaker Arthur Tovmasyan, chairman of the RA National Assembly's permanent commission on foreign relations Artak Zakaryan and other officials partook in the meeting.