Հայտնի են եզրափակիչ անցած ֆուտբոլային թիմերը
Այսօր կայացած ֆուտբոլային խաղերից հետո Մեդիա կենտրոնում PR թիմի ղեկավար Հրաչուհի Բարսեղյանը և սպորտային մեկնաբան Արմեն Գարամյանն ամփոփել են արդյունքները, ապա ներկայացրել եզրափակիչ անցած թիմերին:
Հայտնի են  եզրափակիչ  անցած  ֆուտբոլային  թիմերը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 7 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ` ասուլիսին Հրաչուհի Բարսեղյանը նշել է, որ շատ լարված էր Ստեփանակերտում կայացած Արևմտյան Հայաստան-Աբխազիա հանդիպումը, որի առաջին կեսից մինչև վերջ 1-1 հաշվով շարունակվող խաղի հաղթողին պարզեցին 11 մետրանոցների արդյունքում:
Արևմտյան Հայաստան-Աբխազիա խաղն ավարտվեց Արևմտյան Հայաստանի հաղթանակով՝ 4-1 հաշվով: Նրանց հաղթանակը ցնցեց ամբողջ մարզադաշտը:
Անդրադառնալով Հարավային Օսիա-Չամերիա խաղին՝ պետք է նշել, որ այստեղ խաղի հիմնական ժամանակահատվածում գրանցվեց ոչ ոքի, իսկ արդեն հետխաղյա 11 մետրանոցների արդյունքում 6-5 հաշվով Հարավային Օսիան իր ուղեգիրը վաստակեց դեպի եզրափակիչ: Մարտունիում հանդիպել են Արցախի ու Սեկեյ Լանդի թիմերը: Այստեղ էլ մենք 2-1 հաշվով հաղթանակ գրանցեցինք:
Մարտակերտում Պադանիա և Սապմի խաղն ավարտվել է 4-0 հաշվով՝ հօգուտ Պադանիայի: 5-րդ և 6-րդ տեղերի համար Արցախի թիմը հունիսի 8-ին կխաղա Պադանիայի թիմի հետ, 7-րդ և 8-րդ տեղերի համար Սապմիի թիմը կխաղա Սեկեյ Լանդի հետ: Հունիսի 9-ին եզրափակչում կհանդիպեն Հարավային Օսիան և Արևմտյան Հայաստանը: Արմեն Գարամյանն էլ նշել է, որ 3-րդ տեղի համար հունիսի 8-ին կմրցեն կիսաեզրափակչում պարտվողները՝ Աբխազիան ու Չամերիան:

Conifa Euro-2019: Teams qualified for the finals are known
After today's football matches, the head of the PR and Marketing Team of CONIFA Artsakh Hrachuhi Barseghyan and sports commentator Armen Garamyan summed up the results of the matches.
Conifa Euro-2019:  Teams qualified for the finals are known
STEPANAKERT, JUNE 7,  ARTSAKHPRESS: Afterwards they presented the teams that have qualified for the final.
As “Artsakhpress” reports, Hrachuhi Barseghyan noted that the Western Armenia-Abkhazia match held in Stepanakert was tense. At the end of the game the score was 1-1. Penalty shootouts have been used to determine the winner.
So Western Armenia-Abkhazia match ended in a 4-1 victory for Western Armenia. The victory is said to have left the entire stadium shocked.
Referring to the South Ossetia-Chameria match, she informed that 11-meter penalties determined the winner of the game. The match ended in a 6-5 victory for South Ossetia. Artsakh and Szekely Land teams played in Martuni. Artsakh team has won. The match ended with the score 2-1.
In Martakert Padania beat Sapmi 4-0.
For the 5th and 6th places the Artsakh team will compete with Padania on June 8, and Sapmi will play with Szekely Land for the 7th and 8th places. South Ossetia and Western Armenia will face each in the finals on June 9. Armen Garamyan noted that the semi-finalists Abkhazia and Chameria will compete for the 3rd place on June 8.