Հայտնի են եզրափակիչ անցած ֆուտբոլային թիմերը
Այսօր կայացած ֆուտբոլային խաղերից հետո Մեդիա կենտրոնում PR թիմի ղեկավար Հրաչուհի Բարսեղյանը և սպորտային մեկնաբան Արմեն Գարամյանն ամփոփել են արդյունքները, ապա ներկայացրել եզրափակիչ անցած թիմերին:
Հայտնի են  եզրափակիչ  անցած  ֆուտբոլային  թիմերը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 7 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ` ասուլիսին Հրաչուհի Բարսեղյանը նշել է, որ շատ լարված էր Ստեփանակերտում կայացած Արևմտյան Հայաստան-Աբխազիա հանդիպումը, որի առաջին կեսից մինչև վերջ 1-1 հաշվով շարունակվող խաղի հաղթողին պարզեցին 11 մետրանոցների արդյունքում:
Արևմտյան Հայաստան-Աբխազիա խաղն ավարտվեց Արևմտյան Հայաստանի հաղթանակով՝ 4-1 հաշվով: Նրանց հաղթանակը ցնցեց ամբողջ մարզադաշտը:
Անդրադառնալով Հարավային Օսիա-Չամերիա խաղին՝ պետք է նշել, որ այստեղ խաղի հիմնական ժամանակահատվածում գրանցվեց ոչ ոքի, իսկ արդեն հետխաղյա 11 մետրանոցների արդյունքում 6-5 հաշվով Հարավային Օսիան իր ուղեգիրը վաստակեց դեպի եզրափակիչ: Մարտունիում հանդիպել են Արցախի ու Սեկեյ Լանդի թիմերը: Այստեղ էլ մենք 2-1 հաշվով հաղթանակ գրանցեցինք:
Մարտակերտում Պադանիա և Սապմի խաղն ավարտվել է 4-0 հաշվով՝ հօգուտ Պադանիայի: 5-րդ և 6-րդ տեղերի համար Արցախի թիմը հունիսի 8-ին կխաղա Պադանիայի թիմի հետ, 7-րդ և 8-րդ տեղերի համար Սապմիի թիմը կխաղա Սեկեյ Լանդի հետ: Հունիսի 9-ին եզրափակչում կհանդիպեն Հարավային Օսիան և Արևմտյան Հայաստանը: Արմեն Գարամյանն էլ նշել է, որ 3-րդ տեղի համար հունիսի 8-ին կմրցեն կիսաեզրափակչում պարտվողները՝ Աբխազիան ու Չամերիան:

Известны команды финала Conifa Euro-2019
После футбольных игр 6 июня руководитель команды PR Грачуи Барсегян и спортивный комментатор Армен Гарамян подвели итоги матчей, а затем представили команды, сражающиеся в финале.
СТЕПАНАКЕРТ, 7 июня, АРЦАХПРЕСС - По словам корреспондента «Арцахпресс», на пресс-конференции Грачуи Барсегян отметила, что игра между сборными Западной Армении и Абхазии на стадионе Степанакерта была очень напряженной, счет оставался 1:1, победителя которой определил пенальти в конце игры. В результате, матч Западная Армения-Абхазия завершился победой Западной Армении со счетом 4:1. Их победа потрясла весь стадион.
Говоря о матче Южная Осетия-Чамерия, следует отметить, что в основное время игры была зафиксирована ничья, и в результате 11-метрового штрафного удара Южная Осетия вышла в финал со счетом 6-5. Команды Арцаха и Секейского края встретились в Мартуни. Здесь мы выиграли со счетом 2:1.
В Мартакерте матч Падании и Сапми завершился со счетом 4:0 в пользу Падании. За 5-е и 6-е места команда Арцаха сразится с командой Падании 8 июня, а команда Сапми сыграет с Секейским краем за 7-е и 8-е места. В финале 9 июня встретятся сборные Южной Осетии и Западной Армении. Армен Гарамян отметил, что 8 июня полуфиналисты сборных Абхазии и Чамерии будут бороться за 3-е место.