Դիվերսիայի փորձ՝ Քարվաճառի ուղղությամբ. Հայկական կողմից կա զոհ և վիրավոր
Հունվարի 20-ին լույս 21-ի գիշերը՝ ժամը 03:00-ի սահմաններում, ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի Քարվաճառի պաշտպանական ուղղությամբ հակառակորդը ձեռնարկել է դիվերսիոն հետախուզական ներթափանցման փորձ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 21 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ ԼՂՀ ՊԲ մամլո ծառայության փոխանցմամբ՝ հայկական առաջապահ ստորաբաժանումները ժամանակին հավաստանշել են հակառակորդի հատուկ ջոկատայինների առաջխաղացումը և վերջիններիս կորուստներ պատճառելով, հետ շպրտել իրենց ելման դիրքեր:
Ցավոք, ծավալված մարտերի ժամանակ զոհվել է զինծառայող, 1982թ. ծնված Նահապետ Արտակի Ասատրյանը:
Վիրավորում  է ստացել 1973թ. ծնված Հովհաննես Օնիկի Գասպարյանը:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում Ն. Ասատրյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:

В ходе отражения очередной диверсионной атаки ВС Азербайджана погиб армянский военнослужащий
В ночь с 20 на 21 января, в районе 03:00, подразделения вооруженных сил Азербайджана предприняли попытку диверсионного проникновения в Карвачарском направлении линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана. Об этом сообщили в пресс-службе Минобороны НКР.
СТЕПАНАКЕРТ, 21 ЯНВАРЯ, АРЦАХПРЕСС-Передовые подразделения Армии обороны НКР вовремя заметили продвижение азербайджанских спецназовцев и предприняли ответные действия, отбросив противника на исходные позиции. В ходе отступления противник понес потери. В ходе боя с противником погиб военнослужащий Наапет Артакович Асатрян, 1982 г.р., ранение получил Ованнес Оникович Гаспарян, 1973 г.р.
Министерство обороны НКР разделяет скорбь тяжелой утраты и выражает свою поддержку семье, близким и сослуживцам Наапета Асатряна. Для выяснения подробностей ведется следствие.