Դիվերսիայի փորձ՝ Քարվաճառի ուղղությամբ. Հայկական կողմից կա զոհ և վիրավոր
Հունվարի 20-ին լույս 21-ի գիշերը՝ ժամը 03:00-ի սահմաններում, ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի Քարվաճառի պաշտպանական ուղղությամբ հակառակորդը ձեռնարկել է դիվերսիոն հետախուզական ներթափանցման փորձ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 21 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ ԼՂՀ ՊԲ մամլո ծառայության փոխանցմամբ՝ հայկական առաջապահ ստորաբաժանումները ժամանակին հավաստանշել են հակառակորդի հատուկ ջոկատայինների առաջխաղացումը և վերջիններիս կորուստներ պատճառելով, հետ շպրտել իրենց ելման դիրքեր:
Ցավոք, ծավալված մարտերի ժամանակ զոհվել է զինծառայող, 1982թ. ծնված Նահապետ Արտակի Ասատրյանը:
Վիրավորում  է ստացել 1973թ. ծնված Հովհաննես Օնիկի Գասպարյանը:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում Ն. Ասատրյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:

Azerbaijani forces tried to infiltrate the Armenian defense positions in the direction of Karvachar at the Line of Contact between Nagorno-Karabakh and Azerbaijan around 3:00 am on January 21, the Nagorno-Karabakh Defense Ministry reported.
Azerbaijan makes cross-border infiltration attempt; One Armenian soldier killed, another injured
STEPANAKERT, JANUARY 21, ARTSAKHPRESS: The frontline units of the NKR Defense Army reacted in time, and threw the enemy back to their initial positions. The Azerbaijani side suffered losses. A Karabakh serviceman, Nahapet Asatryan, 32, was killed during the fighting. Hovhannes Gasparyan, 41, was wounded. An investigation is underway. The NKR Defense Ministry shares the grief of the loss and extends sympathy to Nahapet Asatryan’s family, relatives, and fellow servicemen.