Բրազիլիայի բանտերից մեկում 52 կալանավոր մահացել է
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 30 հուլիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Tert.am-ի փոխանցմամբ, հաղորդում է РИА Новости-ն՝ հղում անելով բրազիլական աղբյուրին, Ալտամիրայի քաղաքային բանտում զանգվածային անկարգությունները պայմանավորված են եղել երկու հանցավոր խմբերի միջև հաշվի մաքրմամբ:
Պարա նահանգի քրեակատարողական համակարգի վարչության տեղեկություններով՝ 52 մարդ է զոհվել, նրանցից 16-ը գլխատվել են: Ավելի ուշ այն տարածքներում, որտեղ տեղի են ունեցել բախումները, հրդեհ է բռնկվել, և որոշ կալանավորներ մահացել են շնչահեղձության պատճառով:
Անկարգություններն սկսվել են առավոտյան ժամը 7-ին և շարունակվել մինչև կեսօր (երևանի ժամանակով՝ 19:00): Ապստամբած կալանավորները երկու վերակացուների պատանդ էին վերցրել, որոնք ավելի ուշ ազատ են արձակվել:

В Бразилии более 50 заключенных погибли в ходе тюремного бунта
СТЕПАНАКЕРТ, 30 июля, АРЦАХПРЕСС:  Сообщается, что возникновение массовых беспорядков в тюрьме муниципалитета Алтамира было спровоцировано сведением счетов между двумя криминальными группировками.
Всего, по данным Susipe, погибли 52 человека, 16 из них были обезглавлены. Позднее в помещениях, где происходили столкновения, начался пожар и некоторые заключенные скончались от удушья.Беспорядки начались в семь часов утра и продолжались до полудня. Бунтующие заключенные взяли в заложники двух надзирателей, которые были освобождены.