Արցախում հակառակորդի գնդակից զինծառայող է զոհվել. ԼՂՀ ՊՆ
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, մարտի 2-ին և լույս 3-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 200 անգամ, որի ընթացքում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 մմ ականանետերից ու ՌՊԳ-7 տիպի նռնականետերից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 3000 կրակոց:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 3 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։  ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայության փոխանցմամբ՝ նշված խախտումների արդյունքում ՊԲ արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի մարտական հենակետում հակառակորդի կողմից մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել զինծառայող, 1995թ. ծնված Արսեն Աբրեստի Կարապետյանը: Դեպքի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակացությունը հայտնում Արսեն Կարապետյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները ձեռնարկել են համապատասխան միջոցառումներ նշված ժամանակահատվածում հակառակորդի ակտիվությունը ճնշելու ուղղությամբ և շարունակում են շփման գծի ողջ երկայնքով վերահսկել օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը:

Armenian soldier killed in line of duty
The adversary violated the ceasefire on the Line of Contact between the Karabakh-Azerbaijani opposing forces around 200 times, between Monday and early Tuesday morning.
STEPANAKERT, MARCH 3, ARTSAKHPRESS:During this time, more than 3,000 shots were fired in the direction of Armenian military positions, and by way of rifle weaponry, mine throwers and grenade launchers, the Nagorno-Karabakh Republic Defense Army reported.
As a result of these ceasefire violations, however, military serviceman Arsen Karapetyan, 20, sustained a fatal gunshot wound by the adversary,
The soldier was mortally wounded in the line of duty of a protection area of an NKR Defense Army unit, which is stationed in an easterly direction.
An investigation is underway to find out the details of the incident, reported the NKR Ministry of Defense press service.
The Defense Army vanguard units, on the other hand, took necessary measures to quell the adversary’s “activeness,” and they continue to control the tactical operational situation along the entire length of the Line of Contact.