Արցախում հակառակորդի գնդակից զինծառայող է զոհվել. ԼՂՀ ՊՆ
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, մարտի 2-ին և լույս 3-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 200 անգամ, որի ընթացքում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 մմ ականանետերից ու ՌՊԳ-7 տիպի նռնականետերից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 3000 կրակոց:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 3 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։  ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայության փոխանցմամբ՝ նշված խախտումների արդյունքում ՊԲ արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի մարտական հենակետում հակառակորդի կողմից մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել զինծառայող, 1995թ. ծնված Արսեն Աբրեստի Կարապետյանը: Դեպքի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակացությունը հայտնում Արսեն Կարապետյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները ձեռնարկել են համապատասխան միջոցառումներ նշված ժամանակահատվածում հակառակորդի ակտիվությունը ճնշելու ուղղությամբ և շարունակում են շփման գծի ողջ երկայնքով վերահսկել օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը:

В Арцахе от пули противника погиб солдат – Минобороны НКР
Согласно оперативным данным Армии обороны НКР, в ночь со 2 на 3 марта на линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана режим прекращения огня со стороны противника был нарушен около 200 раз.
СТЕПАНАКЕРТ 3 МАРТА АРЦАХПРЕСС-В сторону армянских передовых позиций из разнокалиберного огнестрельного оружия было произведено свыше 3000 выстрелов. Вследствие отмеченных нарушений, на боевой посту одной из воинских частей АО НКР, дислоцированных на восточном направлении, смертельное огнестрельное ранение получил военнослужащий Карапетян Арсен Абрестович, 1995 года рождения.
Для выяснения обстоятельств произошедшего проводится расследование. «Министерство обороны НКР разделяет тяжелую боль утраты и выражает соболезнования семье, родным и сослуживцам А. Карапетяна. Передовые подразделения Армии обороны НКР предприняли соответствующие меры для подавления активности противника за указанный период и продолжили контролировать оперативно-тактическую ситуацию вдоль всей линии соприкосновения», - сообщают из пресс-службы министерства обороны НКР.