Գանձասարի սերբ խաղացողը ջրհեղեղից տուժած իր երկրին օգնելու խնդրանքով դիմել է Հայաստանին
Կապանի «Գանձասարի» սերբ պաշտպան Գորան Օբրադովիչը, կապ հաստատելով armsport.am-ի հետ, կայքի միջոցով Սերբիային օգնության ձեռք մեկնելու խնդրանք է հղել Հայաստանի Հանրապետության կառավարությանը։
Սերբիայի ամբողջ տարածքում, ներկայում արտակարգ դրություն է, որի պատճառը հորդառատ անձրևների հետևանքով առաջացած աննախադեպ հեղեղումներն են։ Հազարավոր մարդիկ երկրին պատուհասած բնական աղետի պատճառով մնացել են անօթևան, իսկ հեղեղներին զոհ գնացածների թիվը հատել է 40-ի սահմանը։
«Հայերը և սերբերը միշտ էլ եղբայրական ժողովուրդներ են եղել։ Հայտնի է, որ Սպիտակի երկրաշարժի լուրը լսելուն պես սերբերն առաջինն են մեկնել Հայաստան՝ օգնության նպատակով։ Այժմ Սերբիան է հայտնվել ծանրագույն ողբերգության մեջ, հազարավոր մարդիկ մնացել են բախտի քմահաճույքին։
Ես խնդրում եմ Հայաստանին՝ օգնել իմ երկրին, որտեղ մարդիկ մահանում են նույնիսկ խմելու ջրի սղության պատճառով։ Հիմա մենք ցանկացած բանի կարիք ունենք։ Այժմ ես արձակուրդի մեջ եմ, և անձամբ իմ ու ընտանիքիս հետ ամեն ինչ կարգին է, բայց մեզնից մի քանի կիլոմետր հեռավորության վրա մարդիկ են զոհվում։ 1999 թվականին մեզ ռմբակոծել են, բայց նույնիսկ այդ ժամանակ այսքան ծանր ու արտակարգ իրավիճակ չէր»,-նշեց Գորանը armsport.am-ի հետ ունեցած հեռախոսազրույցում։
Ավելացնենք, որ այժմ բազմաթիվ սերբ մարզիկներ, օգտագործելով իրենց հեղինակությունը, դիմում են աշխարհի տարբեր պետությունների իշխանություններին՝ անհրաժեշտ և հույժ կարևոր աջակցության խնդրանքով։

Сербский игрок Гандзасара просит помощи у Армении для своей страны
Сербский легионер «Гандзасара» защитник Горан Обрадович через сайт armsport.am обратился к правительству Армении с просьбой протянуть руку помощи его стране.
На всей территории Сербии сейчас объявлен режим чрезвычайной ситуации в результате небывалых осадков, вышедших из берегов рек и последовавших за этим наводнений. Тысячи людей остались без крова, а число жертв уже достигло более 40 человек.
«Армяне и сербы всегда были братскими народами. Известно, что после землетрясения в вашей стране сербы первыми бросились на помощь Армении. Сейчас Сербия переживает тяжелую трагедию, тысячи людей остались на произвол судьбы. Я прошу Армению помочь моей стране, люди умирают из-за нехватки питьевой воды!
Нам сейчас необходима любая помощь! Я нахожусь в отпуске и лично у меня и у моей семьи все в порядке, но в нескольких километрах от нас умирают люди. В 1999 году нас бомбили, но даже тогда нам не было так тяжко!», - сказал Горан Обрадович в телефонном разговоре с armsport.am.
Добавим, что сейчас многие сербские спортсмены, используя свою известность, обращаются к правительствам стран мира за помощью.