Յուրի Ջորկաեֆը հարգանքի տուրք է մատուցել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին
Ֆուտբոլի աշխարհի և Եվրոպայի չեմպիոն Յուրի Ջորկաեֆը հոկտեմբերի 1-ին հարգանքի տուրք մատուցեց Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին:
Յուրի Ջորկաեֆը հարգանքի տուրք  է մատուցել  Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հոկտեմբերի 1, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Սեպտեմբերի 30-ին Հայաստան ժամանած Յուրի Ջորկաեֆը Հայաստանի աթլետիկայի ֆեդերացիայի նախագահ Ռոբերտ Էմմիյանի ուղեկցությամբ այցելեց Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր:
Յուրի Ջորկայեֆի մասնակցությամբ «Փյունիկ» ակումբի մարզադաշտում հոկտեմբերի 2-ին` ժամը 17:30-ին, տեղի կունենա Ակբա-Կրեդիտ Ագրիկոլ բանկի և Հայաստանի լրագրողների ֆուտբոլի հավաքականների բարեգործական հանդիպումը: Իսկ հոկտեմբերի 4-ին առաջին անգամ Երևանում տեղի է ունենալու վազքի միջազգային կիսամարաթոն` «Երևան ՌԱՆԱՐՄ 2015»-ը, որը կրելու է ամենամյա բնույթ՝ նպատակ ունենալով խթանել սպորտաձևի տարածումը, քարոզել առողջ ապրելակերպ և զարգացնել սպորտային տուրիզմը Հայաստանում: Կիսամարաթոնը կանցկացվի Սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարության, Երևանի քաղաքապետարանի, Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի և Հայաստանի աթլետիկայի ֆեդերացիայի հովանու ներքո:

Юрий Джоркаефф - о визите в Армению
рибывший в Ереван чемпион мира и Европы по футболу, легендарный французский футболист армянского происхождения Юрий Джоркаефф побеседовал с корреспондентом NEWS.am Sport.
СТЕПАНАКЕРТ, октября 1 АРЦАХПРЕСС -Легендарный футболист 1-го октября посетил мемориальный комплекс Цицернакаберд. Его сопровождал президент федерации атлетики Армении, многократный чемпион Европы, СССР и Армении по прыжкам в длину, рекордсмен Европы Роберт Эммиян.
«Это мой третий визит в Армению. В последний раз я посетил Армению в 2011-м году с бывшим президентом Франции Николя Саркози. Сегодня я пришел почтить память жертв Геноцида армян. Важно, что Вечный огонь не угасает. Рад, что в мемориальном комплексе увидел так много детей», - отметил Юрий Джоркаефф.
Напомним, что Юрий Джоркаефф 3-го октября примет участие в международном полумарафоне. В Ереване Джоркаефф также примет участие в благотворительном матче между сборными АКБА-Кредит Агриколь банка и сборной спортивных журналистов Армении. Юрий Джоркаефф сыграет в составе команды банка, а в составе команды журналистов выступит экс-наставник сборной Армении, исполнительный директор «Пюника» Вардан Минасян. Матч состоится 2-го октября на стадионе базы «Пюника» (в 17:30).