Ադրբեջանը դիվերսիա է ձեռնարկել եւ հետ է շպրտվել. ԼՂՀ ՊԲ
Հոկտեմբերի 10-ի գիշերը` ժամը 03.05-ի սահմանում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հյուսիսարեւելյան հատվածում (Թալիշի ուղղությամբ) հակառակորդի կողմից ձեռնարկվել է դիվերսիոն-հետախուզական ներթափանցման փորձ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հոկտեմբերի 10, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայության փոխանցմամբ՝ ՊԲ դիրքապահ ուժերը ժամանակին հավաստանշելով ադրբեջանական դիվերսիոն խմբի առաջխաղացումը, դիմել են կանխարգելիչ գործողությունների եւ վերջինիս հասցնելով կորուստներ, հետ շպրտել իր ելման դիրքերը:  Ծավալված մարտերի ընթացքում ՊԲ-ն կորուստներ չի կրել:
Բացի վերոնշյալ գործողությունից հակառակորդը տարբեր տրամաչափի զինատեսակներից շփման գծի ողջ երկարությամբ հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 150 անգամ: ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումների կողմից ձեռնարկված պատասխան գործողություններից հետո շփման գծի ողջ երկայնքով ադրբեջանական բանակի ակտիվությունը ճնշվել է:

The adversary made an attempt of a subversive action in direction of Talısh of the line of contact between Karabakh-Azerbaijan opposing armies, the Press Service of the NKR Defense Ministry informed.
Artsakh Defense Army forced back rival’s subversive group
STEPANAKERT, OCTOBER 10, ARTSAKHPRESS: Frontier troops of Artsakh Defense Army identified in due time the advance of the Azerbaijani subversive group, took preventive measures and forced them back causing casualties to the Azerbaijani side. The Armenian side had no casualties resulting from the combat. The Armenian side had no casualties resulting from the combat.
Apart from these actions, the rival violated the ceasefire regime for over 150 times firing from weapons of different caliber.
Due to the counterattacks of the frontier troops of the Defense Army the rival’s actions were suppressed.