Ադրբեջանցիները գիշերն Արցախի ուղղությամբ կրակել են TR-107 տիպի զենիթահրթիռային կայանքից
Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից շարունակվում է ինտենսիվորենխախտվել հրադադարի պահպանման ռեժիմը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, դեկտեմբերի 8, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Դեկտեմբերի 7-ին և լույս 8-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 250 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, 60 (137 արկ), 82 (209 արկ), 120 (52 արկ) միլիմետրանոց ականանետերից, ՀԱՆ-17 (93 արկ), ՌՊԳ-7 (11 արկ) տիպի նռնականետերից, ինչպես նաև TR-107 տիպի զենիթահրթիռային կայանքից (42 արկ) հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 2700 կրակոց:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայության փոխանցմամբ՝ ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են վստահորեն իրականացնել մարտականհերթապահություն՝ իրենց պատժիչ գործողություններով ճնշելով հակառակորդինախահարձակ ակտիվությունը:

Азербайджанцы ночью стреляли в сторону Арцаха из зенитно­ракетных установок TR­ 107
На линии соприкосновения армяно­ азербайджанских ВС режим прекращения огня продолжает интенсивно нарушаться со стороны противника. В ночь с 7 по 8 декабря на линии соприкосновения армяно­-азербайджанских ВС режим прекращения огня со стороны противника был нарушен около 250 раз.
СТЕПАНАКЕРТ, декабря 8 АРЦАХПРЕСС  - Было произведено более 2700 выстрелов из стрелкового оружия разного калибра, а также использованы минометы калибра 60мм (137 снарядов), 82мм (209 снарядов) и 120мм (52 снаряда), АГС­17 (93снаряда) и 11 снарядов из гранатомета РПГ­7. Противник использовал также зенитно­ракетную установку TR­7 (42 снаряда).
Как сообщили в пресс­-службе Минобороны НКР, передовые подразделения Армии обороны НКР уверенно выполняют свою боевую задачу и своими действиями пресекают атакующие выпады противника.