Ադրբեջանցիները գիշերն Արցախի ուղղությամբ կրակել են TR-107 տիպի զենիթահրթիռային կայանքից
Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից շարունակվում է ինտենսիվորենխախտվել հրադադարի պահպանման ռեժիմը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, դեկտեմբերի 8, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Դեկտեմբերի 7-ին և լույս 8-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 250 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, 60 (137 արկ), 82 (209 արկ), 120 (52 արկ) միլիմետրանոց ականանետերից, ՀԱՆ-17 (93 արկ), ՌՊԳ-7 (11 արկ) տիպի նռնականետերից, ինչպես նաև TR-107 տիպի զենիթահրթիռային կայանքից (42 արկ) հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 2700 կրակոց:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայության փոխանցմամբ՝ ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են վստահորեն իրականացնել մարտականհերթապահություն՝ իրենց պատժիչ գործողություններով ճնշելով հակառակորդինախահարձակ ակտիվությունը:

The adversary continues intensively violating the ceasefire regime from weapons of different caliber, the Press Service of the Defense Ministry of the Nagorno-Karabakh Republic informed.
Azerbaijan used TR-107 artillery rocket against Artsakh during the night
STEPANAKERT, DECEMBER 8, ARTSAKHPRESS: The adversary breached truce  for over 250 times in the line of contact of the Karabakh-Azerbaijani opposing armies on December 7 and during the night of December 8. More than 2700 shots were fired towards Armenian frontier troops from weapons of different caliber, including 60 mm, 82 mm and 120 mm mortars, AGS-17 and RPG-7 grenade launchers, as well as TR-107 artillery rocket.