Քլինթոնն ընտրություններում հաղթելու դեպքում զորք չի ուղարկի Իրաք ու Սիրիա
Դեմոկրատական կուսակցությունից ԱՄՆ-ի նախագահի պաշտոնի հավակնորդ Հիլարի Քլինթոնն ընտրություններում հաղթելու դեպքում բացառում Է ամերիկյան զորքերի ուղարկումը Իրաք ու Սիրիա:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 4, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Նա հաստատել Է փետրվարի 3-ի երեկոյան Նյու Հեմփշիրի նահանգում ելույթ ունենալով ընտրողների հետ հանդիպմանը, որը կազմակերպվել եւ ուղիղ եթերում հեռարձակվել Է CNN հեռուստաընկերության կողմից:
ԱՄՆ-ի նախկին «առաջին տիկինը», սենատորը եւ պետքարտուղարը հավաստիացրել Է, որ այս տարվա նոյեմբերի 8-ին կայանալիք նախագահական ընտրություններում հաղթելու արդյունքում Սպիտակ տուն գալու դեպքում գործելու Է «արկածախնդրության, չմտածված ռազմական առաքելությունների դեմ»:
«Ես ամերիկյան մարտական զորամասեր չեմ ուղարկի Իրաք կամ Սիրիա, այդ տարբերակը բացառված Է, դա ահավոր սխալ կլիներ»,- հայտարարել Է Քլինթոնը, որը ֆավորիտ Է համարվում դեմոկրատների ընտրարշավում, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Клинтон заявила, что не будет посылать войска США в Ирак и САР в случае победы на выборах
Претендент на пост президента США демократ Хиллари Клинтон исключает отправку в случае победы на выборах американских войск в Ирак и Сирию.
СТЕПАНАКЕРТ, февраля 4 АРЦАХПРЕСС - Она подтвердила это, выступая в среду вечером на встрече с избирателями в штате Нью­Гэмпшир, организованной и транслировавшейся в прямом эфире телекомпанией CNN, сообщает Тасс. Бывшая "первая леди", сенатор и госсекретарь США заверила, что будет действовать "против авантюризма, непродуманных (военных) миссий", если придет в Белый дом в результате победы на президентских выборах, предстоящих 8 ноября текущего года.
"Я не буду посылать американские боевые части в Ирак или Сирию, этот вариант исключен, это стало бы ужасной ошибкой",- ­заявила Клинтон, считающаяся фаворитом избирательной кампании у демократов.