Ղարաբաղի խնդրի լուծման հարցում կողմերը պետք է ընտրություն անեն
Ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորումը հնարավոր է միայն այդ գործընթացին երկու կողմերի մասնակցությամբ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 17 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին Trend-ին տված հարցազրույցում ասել է Բաքու այցելած՝ ԵՄ՝ Հարավային Կովկասի հարցերով հատուկ ներկայացուցիչ Հերբերթ Զալբերը։
«Միջազգային հանրությունը կարող է առաջարկներ անել հակամարտության կարգավորմա հարցով, սակայն ընտրությունը պետք է կայացնեն հակամարտող կողմերը։ Հակամարտության կարգավորման բանակցություններն արդեն ավելի քան 20 տարի է՝ շարունակվում են։ Դրա կարգավորման շատ ուղիներ են առաջարկվել, մնում է կողմերն ընտրություն անեն»,- ասել է Զալբերը։

Спецпредставитель ЕС о Карабахе: Дело за выбором сторон
Урегулирования нагорно-карабахского конфликта можно достичь только при участии в этом процессе обеих сторон.
СТЕПАНАКЕРТ, марта 17 АРЦАХПРЕСС - Об этом в интервью «Тренд» заявил находящийся с визитом в Баку специальный представитель ЕС по Южному Кавказу Герберт Зальбер.
«Международное сообщество может вносить предложения по урегулированию конфликта, однако, выбор должны сделать сами стороны конфликта. Переговоры по разрешению конфликта продолжаются уже более 20 лет, были предложены многие пути его урегулирования, и дело  за выбором сторон», - сказал Зальбер.