Ղարաբաղի խնդրի լուծման հարցում կողմերը պետք է ընտրություն անեն
Ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորումը հնարավոր է միայն այդ գործընթացին երկու կողմերի մասնակցությամբ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 17 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին Trend-ին տված հարցազրույցում ասել է Բաքու այցելած՝ ԵՄ՝ Հարավային Կովկասի հարցերով հատուկ ներկայացուցիչ Հերբերթ Զալբերը։
«Միջազգային հանրությունը կարող է առաջարկներ անել հակամարտության կարգավորմա հարցով, սակայն ընտրությունը պետք է կայացնեն հակամարտող կողմերը։ Հակամարտության կարգավորման բանակցություններն արդեն ավելի քան 20 տարի է՝ շարունակվում են։ Դրա կարգավորման շատ ուղիներ են առաջարկվել, մնում է կողմերն ընտրություն անեն»,- ասել է Զալբերը։

The Karabakh conflict settlement must be achieved first and foremost by the both parties involved.
STEPANAKERT, MARCH 17, ARTSAKHPRESS: The European Union (EU) Special Representative for the South Caucasus and the crisis in Georgia, Ambassador Herbert Salber, who is visiting the Azerbaijan capital city of Baku, told the above-said to Trend news agency.
“International community can make proposals for settlement of the conflict,” he said. “But the choice should be made by the actors involved.”
“The negotiations on the conflict settlement have been lasting for more than 20 years,” Salber added. “All the potential proposals have been on the table. This is the matter of making choice.”