Շփման գծում իրադրությունը համեմատաբար հանգիստ է եղել. ԼՂՀ ՊՆ
Դեկտեմբերի 16-ի լույս 17-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում իրադրությունը համեմատաբար հանգիստ է եղել:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, դեկտեմբերի 17, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, հակառակորդն առաջնագծի տարբեր հատվածներում հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է մոտ երեք տասնյակ անգամ՝ հիմնականում կիրառելով ինքնաձիգեր և գնդացիրներ (շուրջ՝ 350 կրակոց):
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները՝ առանց պատասխան գործողությունների դիմելու, շարունակել են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

Минобороны НКР: ВС Азербайджана ночью произвели в направлении армянских позиций около 350 выстрелов
В ночь с 16 на 17 декабря обстановка на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск была относительно спокойной.
СТЕПАНАКЕРТ, 17 декабря АРЦАХПРЕСС - Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
ВС Азербайджана на различных участках линии соприкосновения нарушили режим прекращения огня около 30 раз, применяя в основном автоматы и пулеметы (около 350 выстрелов).
«Передовые подразделения Армии обороны НКР, не прибегая к ответным действиям, продолжили уверенно выполнять поставленную боевую задачу», – говорится в сообщении.