Լեւոն Մնացականյանը համանախագահներին Ադրբեջանի ագրեսիայի անհերքելի ապացույցներ է ներկայացրել (տեսանյութ)
ԼՂՀ պաշտպանության բանակի շտաբում այսօր՝ ապրիլի 7-ին, ԼՂՀ ՊՆ, ՊԲ հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Լեւոն Մնացականյանը հանդիպել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Ջեյմս Ուորլիքին, Իգոր Պոպովին եւ Պիեռ Անդրյուին, որին ներկա է եղել նաեւ ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ, դեսպան Անջեյ Կասպշիկը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 7 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Ինչպես հայտնում են ԼՂՀ ՊՆ-ից, հանդիպմանը Արցախի պաշտպանության նախարարն անդրադարձել է ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում վերջին շրջանում տեղ գտած զարգացումներին, ներկայացրել անհերքելի ապացույցներ ադրբեջանական ռազմական ագրեսիայի եւ մասնավորապես՝ խաղաղ ազգաբնակչության դեմ կատարված անմարդկային քայլերի վերաբերյալ:
Համանախագահներն, իրենց հերթին, վերահաստատել են խաղաղ բանակցությունների ճանապարհով հիմնախնդիրը լուծելուն միտված քայլերի անհրաժեշտությունը եւ քննարկել այդ ուղղությամբ իրականացվելիք հետագա գործընթացների հեռանկարը:

Министр обороны НКР представил сопредседателям Минской группы ОБСЕ неопровержимые доказательства азербайджанской военной агрессии
Министр обороны Нагорно- Карабахской Республики, генерал- лейтенант Левон Мнацаканян принял сопредседателей Минской группы ОБСЕ Игоря Попова (Россия), Джеймса Уорлика (США), Пьера Андрио (Франция) и личного представителя действующего председателя ОБСЕ Анджея Каспршика.
СТЕПАНАКЕРТ, апреля 7 АРЦАХПРЕСС - Как сообщили  в пресс-службе МО НКР, на встрече министр коснулся последних развитий на линии карабахской- азербайджанской линии соприкосновения, представил неопровержимые доказательства азербайджанской военной агрессии, в частности, совершенных в отношении мирного населения бесчеловечных действий.
Сопредседатели Минской группы ОБСЕ подтвердили необходимость шагов по решению конфликта путем мирных переговоров и обсудили перспективы дальнейших процессов в этом направлении.