Անցած գիշեր հակառակորդն օգտագործել է անօդաչու թռչող սարքեր
Ապրիլի 11-ի լույս 12-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հիմնականում պահպանվել է կողմերի միջեւ ձեռքբերված կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 12 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես հաղորդում են ՊԲ մամլո ծառայությունից՝ որոշ հատվածներում արձանագրվել են տարբեր տրամաչափի զենքերի ու ականանետերի կիրառման դեպքեր:
Մարտագծի հյուսիսարեւելյան (Մարտակերտ) եւ հարավարեւելյան (Հադրութ) ուղղություններով հակառակորդը 82 մմ-ոց (3 արկ), 60 մմ-ոց (4 արկ)   ականանետից եւ ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետից (17 արկ) կրակ է բացել հայկական դիրքերի վրա: Գիշերվա ընթացքում ադրբեջանական կողմը հարավային, արեւելյան եւ հյուսիսային ուղղություններում` հետախուզական նպատակով օգտագործել է նաեւ անօդաչու թռչող սարքեր:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները ուշադիր հետեւել են հակառակորդի գործողություններին եւ անհրաժեշտության դեպքում դիմել համապատասխան քայլերի:

Azerbaijan fires mortars and grenade launchers at Martakert and Hadrut
The Nagorno Karabakh Defense Ministry informs that the ceasefire agreement between Nagorno Karabakh-Azerbaijani armed forces was mainly maintained, however the Azerbaijani side fired mortars and grenade launchers at Armenian positions in the northeastern and southeastern directions of the line of contact, informed the Press Service of the Nagorno Karabakh Defense Army.
STEPANAKERT, APRIL 12, ARTSAKHPRESS: The Nagorno Karabakh Defense Army’s statement reads: “The ceasefire agreement was mainly maintained in the early morning of April 12. In some areas the adversary fired various caliber weapons and mortars. In particular, Azerbaijan fired 82mm mortars (3 shells), 60mm mortars (4 shells) and AGS-17 grenade launchers (17 grenades) at Armenian positions in the directions of Martakert and Hadrut.
The Azerbaijani side also used a reconnaissance UAV during the night in the southern, eastern and northern directions.
The Defense Army forces closely monitored the adversary’s actions and took appropriate measures only in case of strict necessity. Currently the situation is calm.”