Մարտակերտի ուղղությամբ հակառակորդը հերթական անգամ անարդյունավետ կիրառել է SPIKE տիպի հակատանկային հրթիռ
Ապրիլի 24-ի լույս 25-ի գիշերը ադրբեջանա-ղարաբաղյան զինված դիմակայության գոտում հակառակորդը կրակի դադարեցման մասին պայմանավորվածությունը խախտել է ավելի քան 120 անգամ` օգտագործելով տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներ, 60 (3 արկ), 82 (4 արկ) միլիմետրանոց ականանետեր, ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետ (57 արկ) և ԶՈւ-23-2 տիպի զենիթային կայանք (11 կրակոց):
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 25 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես հաղորդում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը` շփման գծի հյուսիսարևելյան (Մարտակերտ) ուղղությամբ հակառակորդը հերթական անգամ անարդյունավետ կիրառել է նաև SPIKE տիպի հակատանկային կառավարվող հրթիռ (1 հատ):
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումների կողմից ձեռնարկված պատժիչ գործողությունների արդյունքում` հակառակորդի ակտիվությունը լռեցվել է:

The NKR Defense Ministry informs that the Azerbaijani side made more than 120 ceasefire violations in the line of contact, informed the Press Service of the NKR Defense Ministry.
Azerbaijan fires SPIKE anti-tank guided missile towards Martakert
STEPANAKERT, APRIL 25, ARTSAKHPRESS: The NKR Defense Army statement reads: "During the night of April 20-21 Azerbaijan violated the ceasefire agreement more than 120 times by firing various caliber weapons, including 60mm (3 shells), 82mm mortars (4 shells), 17 grenade launchers (57 shells) and ZU-23-2 antiaircraft weapon (11 shots) along the entire contact line. The adversary also effectively used SPIKE anti-tank guided missile (1 unit) in the northeastern (Martakert) direction of the contact line.
As a result of punitive actions of NKR Defense Army forces the actions of the adversary were repressed."