Մարտակերտի ուղղությամբ հակառակորդը հերթական անգամ անարդյունավետ կիրառել է SPIKE տիպի հակատանկային հրթիռ
Ապրիլի 24-ի լույս 25-ի գիշերը ադրբեջանա-ղարաբաղյան զինված դիմակայության գոտում հակառակորդը կրակի դադարեցման մասին պայմանավորվածությունը խախտել է ավելի քան 120 անգամ` օգտագործելով տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներ, 60 (3 արկ), 82 (4 արկ) միլիմետրանոց ականանետեր, ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետ (57 արկ) և ԶՈւ-23-2 տիպի զենիթային կայանք (11 կրակոց):
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 25 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես հաղորդում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը` շփման գծի հյուսիսարևելյան (Մարտակերտ) ուղղությամբ հակառակորդը հերթական անգամ անարդյունավետ կիրառել է նաև SPIKE տիպի հակատանկային կառավարվող հրթիռ (1 հատ):
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումների կողմից ձեռնարկված պատժիչ գործողությունների արդյունքում` հակառակորդի ակտիվությունը լռեցվել է:

ВС Азербайджана вновь применили SPIKE – и вновь безуспешно
Азербайджанские ВС в ночь на 25 апреля более 120 раз нарушили договоренность о прекращении огня на линии соприкосновения с ВС Нагорно-Карабахской Республики.
СТЕПАНАКЕРТ, апреля 25 АРЦАХПРЕСС - Как сообщили  в пресс-службе Министерства обороны НКР, противник применил стрелковое оружие различного калибра, минометы калибра 60 мм (3 снаряда), 82 мм (4 снаряда), гранатометы «АГС – 17» (57 снарядов) и зенитную установку «ЗУ – 23 – 2» (11 выстрелов).
На северо-восточном направлении (Мартакерт) противник в очередной раз применил ПТУР SPIKE (1 штука), и вновь безуспешно.
«В результате карательных действий передовых подразделений Армии обороны НКР активность противника была подавлена», - отмечается в сообщении.