Հայկական զինված ուժերը վերահսկում են իրավիճակը և պահպանում են հրադադարի ռեժիմը. Սեյրան Օհանյան
Լեռնային Ղարաբաղի և Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծում իրավիճակը հանգիստ է, կրակոցների թիվը շատ քիչ է:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 23 ՄԱՅԻՍԻԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին մայիսի 23-ին լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարեց ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը, ով մայիսի 22-ին եղել է Արցախում: Նախարարը հավաստիացրեց` Պաշտպանության բանակի ստորաբաժանումները վերահսկում են իրավիճակը և պահպանում են հրադադարի ռեժիմը: «Մեր համագործակցության և փոխօգնության շրջանակներում ես Պաշտպանության բանակի առաջնագծում էի, անձնակազմի տրամադրությունը բարձր է, ստորաբաժանումները պատրաստ են կատարել իրենց մարտական խնդիրները»,- վստահեցրել է նախարարը:
Մայիսի 22-ի լույս 23-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում ևս իրադրությունը շարունակել է մնալ հանգիստ: Հակառակորդը կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը խախտել է տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից: ՊԲ առաջապահ զորամասերը պահպանել են կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը և շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտական դիրքերի պահպանություն:
Հայ-ադրբեջանական պետական սահմանագոտու ամբողջ երկայնքով օպերատիվ իրավիճակը չի փոփոխվել: Ադրբեջանական կողմը շարունակել է տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից անկանոն կրակոցներ արձակել սահմանագոտու հյուսիսարևելյան հատվածում: ՀՀ զինված ուժերը վերահսկում են սահմանային իրավիճակը և վստահորեն իրականացնում են առաջադրված խնդիրները:

Армянские вооруженные силы контролируют ситуацию: Сейран Оганян
Ситуация на линии соприкосновения и на армяно-азербайджанской границе продолжает оставаться спокойной, стреляют мало.
СТЕПАНАКЕРТ, мая 23 АРЦАХПРЕСС - Об этом 23-го мая на встрече с журналистами сказал министр обороны Армении Сейран Оганян, который 22-го мая побывал в НКР.
Mинистр обороны Армении Сейран Оганян уверил, что авангард АО НКР владеет оперативно-тактической обстановкой и продолжает уверенно осуществлять поставленные задачи, сохраняя режим перемирия. «В рамках сотрудничества и взаимопомощи я побывал на передовой, подразделения готовы осуществлять поставленные задачи»,- сказал он.
Ситуация на армяно-азербайджанской границе не изменилась. В сообщении сказано:«В ночь с 22-го на 23-е мая ситуация армяно-азербайджанской границе не изменилась. Аазербайджанская сторона стреляла беспорядочными очередями в направлении армяно-азербайджанской границы, в том числе, из разнокалиберного оружия. Авангард ВС Армении, проявляя сдержанность, продолжает контролировать ситуацию на границе.
По оперативным данным АО НКР, по оперативным данным АО НКР, в ночь с 22-го на 23-е мая ситуация на линии соприкосновения продолжает оставаться спокойной, об этом сообщает пресс-служба МО НКР.
В сообщении сказано: «По оперативным данным АО НКР, в ночь с 22-го на 23-е мая ситуация на линии соприкосновения продолжает оставаться спокойной. Противник продолжал нарушать режим прекращения огня и применил разнокалиберное оружие.
Авангард АО владеет оперативно-тактической обстановкой и продолжает уверенно осуществлять поставленные задачи, сохраняя режим прекращения огня».