Եվրո-2016. Անգլիացի ֆանատները Մարսելում փնտրել են ԻՊ-ի ահաբեկիչների եւ բախվել ոստիկանների հետ
Եվրո-2016-ի մեկնարկին նախորդած գիշերը Մարսելում բախումներ են տեղի ունեցել անգլիացի ֆանատների, Մարսելի բնակիչների եւ ոստիկանների միջեւ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 10 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Մարսելի կենտրոնում, Հին նավահանգստի հարակից տարածքում մոտ 200 անգլիացի ֆանատներ հրահրել են բախումներ:
Անգլիայի հավաքականի աջակիցների մեծ մասը եղել ալկոհոլի ազդեցության տակ: Նրանք նաեւ վանկարկել են՝ «Ո՞ւր ես, Իսլամական պետություն»՝ ակնարկելով, որ ոչ մի ահաբեկչական վտանգ չի կարող իրենց խանգարել ներկա լինել Անգլիայի ազգային թիմի հանդիպումներին Եվրո-2016-ի ժամանակ, հաղորդում է dailymail-ը:
Մարսելում կենտրոնացած է Ֆրանսիայի ամենախոշոր իսլամական համայնքներից մեկը: Անգլիայի հավաքականը հունիսի 11-ին առաջին հանդիպումը կանցկացնի Մարսելում: Մրցակիցը կլինի Ռուսաստանի թիմը: Այդ օրը Մարսելում սպասվում է մինչեւ 150 հազար անգլիացի ֆուտբոլասերների ներկայություն:

Euro 2016: England fans seek ISIS and clash with police in France
Clashes occurred between the England national football team supporters, and local residents and police in Marseille, France, on the eve of the Euro 2016 kick-off on Friday.
STEPANAKERT, JUNE 10, ARTSAKHPRESS: About 200 English fans provoked clashes in the heart of the city.
Most of these supporters of the England team were under the influence of alcohol.
Also, they started singing: “ISIS, where are you?,” implying that no terrorist threat can obstruct them from attending the Euro 2016 matches of England, reported The Daily Mail newspaper of Great Britain.
Marseille is a port city with a strong Islamic community. It is believed Muslims make up a third of the population.