Դատարանն ընդմիջեց Լեւոն Հայրապետյանի նկատմամբ դատավճռի գանգատարկմանը նվիրված նիստը
Մոսկվայի քաղաքային դատարանը գործարար Լեւոն Հայրապետյանի նկատմամբ դատավճռի գանգատարկման քննությանը նվիրված նիստի ընդմիջում Է հայտարարել նրա առողջական վիճակի վատանալու պատճառով:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 22 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իր վիճակի վատանալու մասին դատապարտյալը դատավորներին հայտնել Է նիստում, որին նա հետաքննչական մեկուսարանից մասնակցում Է տեսակապի միջոցով, տեղեկացնում Է ՏԱՍՍ-ը:
Այդ կապակցությամբ դատարանը որոշել Է բժիշկ կանչել նրա համար: Ինչպես սպասվում Է, նիստի շարունակման վերաբերյալ որոշումը կընդունվի մասնագետների կողմից Հայրապետյանի բուժզննումից հետո:
Ավելի վաղ Զամոսկվորեչյան դատարանը գործարարին մեղավոր Է ճանաչել Բաշկիրիայից նախկին սենատոր Իգոր Իզմեստեւի մորից՝ Թամարա Իզմեստեւայից, 700 հազար դոլար հափշտակելու մեջ: Նաեւ դատարանը որոշել Է Հայրապետյանից 20,850 մլն ռուբլի բռնագանձել տուժածի օգտին:
Ինչպես պարզել Է հետաքննությունը, գործարարը փաստաբան Սերգեյ Անտոնովի հետ միասին, Թամարա Իզմեստեւայից 700 հազար դոլար Է վերցրել նրա որդու նկատմամբ դատավճռի մեղմացմանն օժանդակելու համար, բայց իրապես չԷր կարող ազդել դատավճռի վրա:

Суд отложил заседание по жалобе Айрапетяна на приговор из-за ухудшения его самочувствия
Мосгорсуд объявил перерыв в заседании по рассмотрению жалобы бизнесмена Левона Айрапетяна на приговор из-за ухудшения состояния его здоровья.
СТЕПАНАКЕРТ, июня 22 АРЦАХПРЕСС - Как передает Тасс, об этом осужденный сообщил судьям на заседании, в которой участвует он по видео- конференц-связи из СИЗО.
В связи с этим суд принял решение вызвать к нему врача. Как ожидается, решение о продолжении заседания будет принято после осмотра Айрапетяна медиками.
Ранее Замоскворецкий суд признал бизнесмена виновным в хищении $700 тыс. у матери бывшего сенатора от Башкирии Игоря Изместьева Тамары Изместьевой и приговорил его к четырем годам колонии. Также суд взыскал с Айрапетяна в пользу потерпевшей 20,850 млн руб.
Как было установлено следствием и судом, бизнесмен совместно с адвокатом Сергеем Антоновым взял у Тамары Изместьевой $700 тыс. для содействия в смягчении приговора ее сыну, однако реально повлиять на приговор не мог.