Բարձր եմ գնահատում մեր միջեւ հաստատված վստահությունը. Սերժ Սարգսյանը՝ Դմիտրի Մեդվեդեւին
ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր՝ սեպտեմբերի 14-ին, շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության նախագահ Դմիտրի Մեդվեդեւին՝ ծննդյան օրվա առթիվ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 14 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  «Հարգելի՛ Դմիտրի Անատոլիի,
Ընդունեք անկեղծ շնորհավորանքներ Ձեր ծննդյան օրվա առթիվ:
Պետական եւ քաղաքական գործունեության հարուստ փորձը, դրված նպատակներին հասնելու կարողությունը՝ ի շահ Ռուսաստանի Դաշնության սոցիալ-տնտեսական զարգացման, Ձեզ արժանացրել է վաստակած հարգանքի հայրենակիցների շրջանում եւ արտերկրում:
Անվիճելի է Ձեր անձնական ներդրումը Հայաստանի եւ Ռուսաստանի միջեւ դաշնակցային հարաբերությունների ամրապնդման գործում: Անկեղծորեն բարձր եմ գնահատում մեր միջեւ հաստատված փոխըմբռնումն ու վստահությունը:
Վստահ եմ, որ մեր երկրների բազմակողմանի համագործակցության ներկապնակի հարստացմանը, ինչպես նաեւ առեւտրատնտեսական, ներդրումային եւ մշակութային-հումանիտար ոլորտներում ռազմավարական պայմանավորվածությունների իրականցմանն ուղղված հետագա համատեղ ջանքերն ու նոր հեռանկարային ծրագրերի մշակումն ամբողջությամբ բխում են մեր պետությունների ժողովուրդների բարեկամության հետագա ամրապնդման շահերից:
Հարգելի՛ Դմիտրի Անատոլիի,
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, երջանկություն եւ նորանոր հաջողություններ»,-ասված է ՀՀ նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

President Sargsyan congratulates Russian PM on occasion of his birthday
President of Armenia Serzh Sargsyan sent a congratulatory letter to Prime Minister of Russia Dmitry Medvedev on the occasion of his birthday on September 14, press service of the Presidential administration told.
STEPANAKERT, SEPTEMBER 14, ARTSAKHPRESS: The President’s message reads:
“Dear Mr. Medvedev,
Accept my sincere congratulations on Your birthday.
The rich experience in state and political activity, the ability to reach the set goals for the benefit of Russia’s socio-economic development brought You to earned respect among the compatriots and abroad.
Your personal input on strengthening the allied relations between Armenia and Russia is indisputable. I sincerely highly appreciate the mutual understanding and trust established between us.
I am confident the further joint efforts aimed at enriching the multilateral cooperation of our states, as well as implementing strategic agreements on trade-economic, investment and cultural-humanitarian sectors and the development of new prospective projects completely derive from the interests of further strengthening the friendship of the people of our states.