Բարձր եմ գնահատում մեր միջեւ հաստատված վստահությունը. Սերժ Սարգսյանը՝ Դմիտրի Մեդվեդեւին
ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր՝ սեպտեմբերի 14-ին, շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության նախագահ Դմիտրի Մեդվեդեւին՝ ծննդյան օրվա առթիվ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 14 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  «Հարգելի՛ Դմիտրի Անատոլիի,
Ընդունեք անկեղծ շնորհավորանքներ Ձեր ծննդյան օրվա առթիվ:
Պետական եւ քաղաքական գործունեության հարուստ փորձը, դրված նպատակներին հասնելու կարողությունը՝ ի շահ Ռուսաստանի Դաշնության սոցիալ-տնտեսական զարգացման, Ձեզ արժանացրել է վաստակած հարգանքի հայրենակիցների շրջանում եւ արտերկրում:
Անվիճելի է Ձեր անձնական ներդրումը Հայաստանի եւ Ռուսաստանի միջեւ դաշնակցային հարաբերությունների ամրապնդման գործում: Անկեղծորեն բարձր եմ գնահատում մեր միջեւ հաստատված փոխըմբռնումն ու վստահությունը:
Վստահ եմ, որ մեր երկրների բազմակողմանի համագործակցության ներկապնակի հարստացմանը, ինչպես նաեւ առեւտրատնտեսական, ներդրումային եւ մշակութային-հումանիտար ոլորտներում ռազմավարական պայմանավորվածությունների իրականցմանն ուղղված հետագա համատեղ ջանքերն ու նոր հեռանկարային ծրագրերի մշակումն ամբողջությամբ բխում են մեր պետությունների ժողովուրդների բարեկամության հետագա ամրապնդման շահերից:
Հարգելի՛ Դմիտրի Անատոլիի,
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, երջանկություն եւ նորանոր հաջողություններ»,-ասված է ՀՀ նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

Президент Армении поздравил премьер-министра России с днем рождения
Президент Армении Серж Саргсян направил поздравительное послание председателю правительства Российской Федерации Дмитрию Медведеву по случаю его дня рождения.
СТЕПАНАКЕРТ, 14 сентября  АРЦАХПРЕСС - «Уважаемый Дмитрий Анатольевич!
Примите искренние поздравления по случаю Вашего Дня рождения!
Богатейший опыт государственной и политической деятельности, умение достигать поставленных целей в интересах социально-экономического развития Российской Федерации снискали Вам заслуженное уважение соотечественников и за рубежом.
Бесспорен Ваш личный вклад в укрепление союзнических отношений между Арменией и Россией. Искренне дорожу взаимопониманием и доверием, установившимися между нами.
Уверен, что дальнейшие совместные усилия по обогащению палитры многопланового сотрудничества наших стран, а также по реализации стратегических договоренностей в торгово-экономической, инвестиционной и культурно-гуманитарной сферах, разработка новых перспективных проектов всецело исходят из интересов последующего упрочения дружбы народов наших государств.
Желаю Вам, уважаемый Дмитрий Анатольевич, крепкого здоровья, счастья и новых успехов», - сказано в поздравительном послании президента Армении.