Apple-ը փորձարկում է iPhone 8 մոդելները
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 29 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Նախատիպերից մեկն էլ ճկվող OLED էկրանով սմարթֆոնն է, հայտնել են The Wall Street Journal–ի աղբյուրները։
Ընդամենը փորձարկվում է սարքերի ավելի քան մեկ տասնակ տարբերակ, որոնցից մի քանիսը դեռ նախագծման փուլում են։ Ըստ կանխատեսումների՝ iPhone -ի ապագա մոդելներից միայն մեկն է ունենալու ճկվող OLED էկրան։ Այն ամենաթանկարժեքն է լինելու, հայտնում է Lenta–ն։
Ավելի վաղ Sharp –ի գլխավոր տնօրեն Թայ Ջեն Վուն հաստատել էր այն տեղեկությունը,որ iPhone 8 –ն ունենալու է OLED էկրան։ Նա նշել է, որ LTPS- պանելներից հրաժարվելը միակ ուղին է Apple–ի համար, եթե ընկերությունն ուզում է նորարարական արտադրանքով ներկայանալ շուկա։

Apple проводит тестирование моделей iPhone 8
СТЕПАНАКЕРТ, 29 ноября АРЦАХПРЕСС - Среди прототипов есть смартфон c изогнутым OLED-дисплеем, сообщили несколько источников The Wall Street Journal.
Всего на рассмотрении находятся больше десяти различных вариантов устройств, некоторые из которых еще на стадии проектирования. Согласно прогнозам, в будущей линейке iPhone только один смартфон получит OLED-экран. Он будет самым дорогим в модельном ряду, передает Lenta.
Ранее информацию о том, что в iPhone 8 будет OLED-дисплей, подтвердилгенеральный директор Sharp Тай Джен-ву (Tai Jeng-wu). Он отметил, что отказ от LTPS-панелей — это единственный путь для Apple, если она хочет создавать инновационные продукты.