Պան Գի Մունն առաջինն է Կորեայի նախագահի պաշտոնին հավակնողների վարկանիշում
ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Պան Գի Մունը փոքր առավելություն ունի Հարավային Կորեայի ընդդիմության նախկին առաջնորդ Մուն Չժե Ինայի նկատմամբ՝ համաձայն հասարակական կարծիքի հարցման, որն անցկացվել է այդ երկրում նախագահական արտահերթ ընտրությունների նախաշեմին։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, դեկտեմբերի 26, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հայտնում է RealMeter գործակալությունը։
Պան Գի Մունի ժողովրդականությունը մեկ շաբաթում աճել է 2.8 տոկոսով՝ հասնելով 23.3 տոկոսի։ Նրա լիազորությունները համաշխարհային կազմակերպության ղեկավարի պաշտոնում ավարտվում են դեկտեմբերի 31-ին։
Մուն Չժե Ինային Հարավային Կորեայում աջակցում է երկրի քաղաքացիների 23.1 տոկոսը, ինչը 0.6 տոկոսով քիչ է նախորդ վարկանիշի արդյունքներից։ Դեմոկրատական կուսակցության ներկայիս առաջնորդ Լի Չժե Մյոնին աջակցում է 12.3 տոկոսը (2,6 տոկոս նվազում), նախագահի պաշտոնի ևս մեկ հավակնորդի՝ ձեռնարկատեր և ծրագրավորող Ան Չհոլ Սուին աջակցում է հարցվածների 8.2 տոկոսը (0,1 տոկոս նվազում)։

UN Secretary-General ahead of other candidates for South Korean presidency
UN Secretary General Ban Ki-moon is ahead of former leader of the main opposition Democratic Party Moon Jae-in and other candidates for president of the country, Sputnik reported quoting Realmeter polling agency.
STEPANAKERT, DECEMBER 26, ARTSAKHPRESS: It was reported that the popularity of Ban Ki-moon whose term as the UN chief officially ends on December 31, 2016 increased by 2.8%, reaching 23.3% in a week.
According to RealMeter, Moon Jae-in is supported by 23.1% of Koreans. Over 12.3% supported the leader of Democratic party Lee Jae-myung is supported by12.3%, businessman, and software entrepreneur Ahn Cheol-soo by 8.2% of respondents.