Արցախի ֆուտբոլի վետերանների հավաքականը միջազգային մրցաշարում գրավել է առաջին տեղը
Աբխազիայի առաջին նախագահ Վլադիսլավ Արձինբայի հիշատակին նվիրված՝ այդ երկրի Գագրա քաղաքում մայիսի 10-ին մեկնարկած ֆուտբոլի վետերանների 6-րդ միջազգային մրցաշարում այսօր՝ մայիսի 16-ին տեղի ունեցած եզրափակիչ խաղում Արցախի ֆուտբոլի վետերանների հավաքականը գրավել է առաջին տեղը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 16 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այսօր եզրափակիչ հանդիպման ժամանակ մեր թիմը հանդիպել է ՌԴ Պյատիգորսկի թիմի հետ և 2-0 հաշվով վստահ հաղթանակ տարել:
Մեր թղթակցի հետ զրույցում, Արցախի թիմի ղեկավար Կարեն Վանյանը նշել է, որ մրցաշարի ընթացքում մեր տղաները խփել են 23 և բաց թողել ընդամենը 1 գնդակ՝ ճանաչվելով որպես լավագույն թիմ: Բացի դրանից, Արցախի թիմից մրցաշարի լավագույն խաղացող է ճանաչվել Լևոն Մկրտչյանը, լավագույն հարձակվող՝ Արսեն Սարկիսյանը (9 գոլ) և լավագույն դարպասապահ Ալեքսանդր Մելքումյանը:
Մրցաշարին մասնակցում էին 9 թիմեր՝ Աբխազիայից, Արցախից, Հարավային Օսիայից և Ռուսաստանի Դաշնության տարբեր երկրամասերից։
Նշենք, որ անցած տարի, Աբխազիայի առաջին նախագահ Վլադիսլավ Արձինբայի հիշատակին նվիրված, ֆուտբոլի վետերանների 5-րդ մրցաշարում Արցախի ֆուտբոլի վետերանների հավաքականը գրավել էր 2-րդ պատվավոր տեղը՝ արժանանալով արծաթե մեդալի և գավաթի:

Ветераны футбольной команды Арцахa стали победителями международного турнира
На состоявшемся в Гаграх 6-ом международном турнире по футболу среди ветеранов, посвященном памяти первого президента Абхазии Владислава Ардзинба, сборная Арцаха сегодня, 16 мая, одержала победу в финальном матче над командой Пятигорска Российской Федерации со счетом 2:0, заняв 1-ое место.
СТЕПАНАКЕРТ, 16 мая АРЦАХПРЕСС - В беседе с корреспондентом «Aрцахпресс» руководитель команды Карен Ванян отметил, что арцахские футболисты в ходе турнира забили 23 гола, пропустив только 1 мяч. Организаторами турнира были отмечены сразу несколько игроков сборной Арцаха. Лучшим игроком турнира признан  Левон Мкртчян, лучшим нападающим – Арсен Саркисян (9 голов) и лучшим вратарем – Александр Мелкумян.
В турнире принимали участие 9 команд  из Абхазии, Арцаха,  Южной Осетии и нескольких регионов Российской Федерации.
Напомним, что в прошлом году, на 5-ом международном турнире,  сборная ветеранов Арцаха заняла 2-е место, удостоившись серебряной медали и кубка.