Նալբանդյանը մասնակցել է ՀԱՊԿ անդամ պետությունների արտգործնախարարների հանդիպմանը
Աշխատանքային այցելությամբ Վիեննայում գտնվող ՀՀ արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը դեկտեմբերի 7-ի առավոտյան մասնակցեց Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության անդամ պետությունների արտաքին գործերի նախարարների հանդիպմանը։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 7 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունից:
Արտգործնախարարներն անդրադարձան նոյեմբերի 30-ին Մինսկում կայացած Հավաքական անվտանգության խորհդրի նիստի արդյունքներին։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին ԵԱՀԿ օրակարգայն հարցերի վերաբերյալ ՀԱՊԿ անդամ երկրների դիրքորոշումների համադրման առնչվող հարցեր, արծարծվեցին տարածաշրջանային և միջազգային հրատապ խնդիրներ:

Armenian FM participates in ministerial meeting of CSTO member states in Vienna
While on a working visit in Vienna, Armenian foreign minister Edward Nalbandian participated in the meeting of the foreign ministers of the CSTO member states on December 7, press service of the ministry reported.
STEPANAKERT, DECEMBER 7, ARTSAKHPRESS:The foreign ministers touched upon the results of the session of the Collective Security Council held in Minsk on November 30.
During the meeting issues relating to the combination of stances of the CSTO member states on the OSCE agenda issues, as well as regional and international urgent issues were discussed.