Պետնախարար Արայիկ Հարությունյանը հանդիպել է ցուցարարներին. նախաձեռնողների հետ տեղում քննարկում է եղել
Արցախի Հանրապետության պետական նախարար Արայիկ Հարությունյանը քիչ առաջ ժամանել է ցուցարարների մոտ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հունիսի 3, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  «Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝  պետնախարարը նախ ողջունել է ակցիայի ներկայացուցիչներին՝ նշելով, որ հանրության կողմից բարձրացված հարցերն արդարացված են ու հիմնավոր:
Նրա խոսքով՝ բարձրացված հիմնախնդիրների մեծ մասը պայամանավորված է ինչպես կառավարության անդամ շատ պաշտոնյաների, այնպես էլ իր բաժին մեղավորությամբ:
«Աշխատանքի ընթացքում միշտ էլ սխալներ ու թերություններ են լինում: Կոնկրետ առկա դժգոհությունները իմ համոզմամբ միայն ուժային կառույցների հետ չեն կապված, քանի որ մեր երկրում առկա են նաև սոցիալական բազմաթիվ խնդիրներ: Նախագահ Բակո Սահակյանի կողմից տրված է հանձնարարական բոլոր հրատապ խնդիրների հնարավորինս օպերատիվ լուծման համար»,- ասել է Ա. Հարությունյանը:
Այնուհետև, նախապես ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն,  բողոքի ակցիայի հեղինակների հետ տեղում Ա. Հարությունյանն առանձին քննարկել է հիմնական պահանջները՝ նախօրեին  տեղի  ունեցած ծեծկռտուքի մասնակիցներին պատժելու և ուժային մի շարք կառույցների ղեկավարների ու առանձին ստորաբաժանումների ղեկավարների հրաժարականի հարցերը:
Պետնախարարը նշել է, որ ծեծկռտուքի բոլոր մասնակիցները, առանց բացառության, արդեն կալանավորված են, իսկ ուժային կառույցներում պաշտոնանկությունների պահանջը պատրաստ են հանրապետության նախագահի մոտ քննարկելու և բավարար լուծումներ գտնելու:
Որոշվել է նախաձեռնող խմբից 5-6 հոգանոց պատվիրակություն կազմել և մինչև օրվա վերջ հանդիպումը շարունակել  նախագահ Բակո  Սահակյանի մոտ:
Նշենք, որ ցուցարարները շարունակում են փակ պահել մայրաքաղաքի կենտրոնական փողոցներից մեկը և սպասում են նախագահի հետ հանդիպման արդյունքներին:

Государственный министр Араик Арутюнян встретился с протестующими. На месте состоялось обсуждение с инициаторами акции
Госминистр АР Араик Арутюнян недавно прибыл на встречу с демонстрантами.
СТЕПАНАКЕРТ, 3 июня, АРЦАХПРЕСС - По словам корреспондента «Арцахпресс», государственный министр поприветствовал представителей акции, отметив, что вопросы, поднятые общественностью, оправданы и обоснованы.
По его словам, большинство вопросов, поднятых протестующими, произошли по вине, как многих государственных чиновников, так и членов правительства.
«Во время работы всегда возникают ошибки и недостатки. Я убежден, что существующая неудовлетворенность связана не только с властными структурами, так как в нашей стране существует также много социальных проблем. Президент Бако Саакян дал поручение проводить более активную работу по всем актуальным вопросам», - сказал А. Арутюнян.
Затем, в соответствии с достигнутым ранее соглашением, Араик Арутюнян отдельно обсудил с инициаторами акции протеста основные требования, касательно наказания вчерашних участников скандала и отставку руководителей определенных силовых структур и руководителей отдельных подразделений.
Государственный министр отметил, что все без исключения участники скандала уже задержаны, а требование отставки в силовых структурах готовы обсудить с Президентом Республики и найти удовлетворительные решения.
Было принято решение сформировать группу из 5-6 делегатов из инициативной группы и продолжить заседание до конца дня с президентом Бако Саакяном.
Следует отметить, что демонстранты продолжают удерживать одну из центральных улиц столицы и ждут результатов встречи с президентом.