Հայաստանի ԱԳՆ-ն ցավակցություն է հայտնել ԿԱՀ-ում ռուսաստանցի լրագրողների զոհվելու կապակցությամբ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, օգոստոսի 1, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  «Անկեղծ ցավակցություններ ԿԱՀ-ոմ զոհված ռուսաստանցի լրագրողների ընտանիքներին, հարազատներին եւ գործընկերներին: Հույս ունենք, որ բոլոր մեղավորները շուտափույթ կպատժվեն»,- ասված է ՀՀ ԱԳՆ Twitter-ի միկրոբլոգում հրապարակված հաղորդագրությունում:
Հիշեցնենք, որ Կենտրոնական Աֆրիկյան Հանրապետությունում (ԿԱՀ) անհայտ հանգամանքներում ՌԴ երեք քաղաքացի է զոհվել՝ լրագրողներ Կիրիլ Ռադչենկոն, Ալեքսանդր Ռաստորգուեւը եւ Օրհան Ջեմալը: Նախնական տվյալներով՝ նրանք կարող էին սպանվել գողության նպատակով հարձակման արդյունքում:
Ավելի վաղ ՌԴ ԱԳՆ-ն հաղորդել էր, որ ԿԱՀ-ում ռուսական դեսպանատան աշխատակիցները պետք է մասնակցեն դիակների ճանաչման գործընթացին եւ, ընդհանուր առմամբ, չնայած լրատվամիջոցներում տարածված տարբեր հաղորդագրություններին, մինչեւ վերջնական արդյունքները ստանալը վաղ է լիարժեք վստահությամբ ասել, որ սպանվածները հենց վերը նշված լրագրողներն են:

МИД Армении выразил соболезнования в связи с гибелью российских журналистов в ЦАР
МИД Армении выразил соболезнования в связи с гибелью российских журналистов в ЦАР. «Искренние соболезнования семьям, родственникам и коллегам российских журналистов, погибших в ЦАР. Надеемся на скорейшее наказание всех виновных», - говорится в записи МИД Армении в микроблоге Twitter.
СТЕПАНАКЕРТ, 1 августа, АРЦАХПРЕСС - Напомним, что трое граждан РФ,  журналисты Кирилл Радченко, Александр Расторгуев и Орхан Джемал погибли в Центральноафриканской республике при невыясненных обстоятельствах. По предварительным данным, они могли быть убиты в результате нападения с целью ограбления.
Как отметили ранее в российском МИД сотрудники российского посольства в ЦАР были направлены на процедуру опознания, и в целом, несмотря на различные сообщения в СМИ, до получения всех результатов пока рано со стопроцентной уверенностью говорить, что убитые — это именно Орхан Джемаль, Кирилл Радченко, Александр Расторгуев.