Միանում ենք Արշավիր Ղարամյանի կոչին. Արթուր Թովմասյան
«Ազատ հայրենիք» կուսակցությունը ողջունում է Արցախի Հանրապետության նախագահի հատուկ հանձնարարությունների գծով ներկայացուցիչ, Արցախի հերոս, գեներալ-լեյտենանտ Արշավիր Ղարամյանի կոչ-հայտարարությունը այն մասին, որ անընդունելի է տարբեր քաղաքական գործիչների, քաղաքագետների, սոցիալական ցանցերի ակտիվ օգտատերերի կողմից Արցախի տարածքային զիջումների մասին հայտարարությունները:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, օգոստոսի 1, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի հետ զրույցում ասել է «Ազատ հայրենիք» կուսակցության «Հայրենիք» խորհրդարանական խմբակցության ղեկավար Արթուր Թովմասյանը:
«Միակողմանի զիջումների մասին ցանկացած հայտարարություն ես համարում եմ անպատասխանատու, եթե կուզեք՝ դավաճանություն: Այսօր մեր հակառակորդը ամեն օր մեզ սպառնում է պատերազմով, խաղաղ բնակչության ֆիզիկական բնաջնջմամբ: Ի վերջո, 2016թ.-ի դասերը մեկ անգամ ևս հաստատեցին, որ գործ ունենք թշնամու մի տեսակի հետ, որն ընդունակ չէ որևէ քաղաքակիրթ երկխոսության: Ու եթե որևէ մեկն այսքանից հետո հանդես է գալիս միակողմանի զիջումների անհրաժեշտության մասին հայտարարություններով, մենք առնվազն վտանգավոր և անընդունելի ենք համարում դա»,- ասել է Ա. Թովմասյանը:

Мы присоединяемся к призыву Аршавира Гарамяна. Артур Товмасян
Партия "Свободная Родина" приветствует призыв-обращение представителя президента Республики Арцах по особым поручениям, героя Арцаха, генерал-лейтенанта Аршавира Гарамяна о том, что подобные заявления о территориальных уступках от различных политических деятелей, политологов и активных пользователей социальных сетей являются недопустимыми.
СТЕПАНАКЕРТ, 1 августа, АРЦАХПРЕСС - Об этом "Арцахпресс" сообщил руководитель парламентской фракции "Родина" партии "Свободная Родина" Артур Товмасян.
«Я считаю любое заявление об односторонних уступках безответственным, если хотите, даже предательским. Сегодня наши противники ежедневно угрожают физическому уничтожению гражданского населения. Наконец, уроки, понесенные в 2016 году, еще раз подтвердили, что мы имеем дело с неким врагом, который не способен к цивилизованному диалогу. И если кто-то делает заявления о необходимости односторонних уступок, мы считаем это, по крайней мере, опасным и неприемлемым», - сказал А. Товмасян.