Հավատում եմ, որ Հայաստանի և Վրաստանի համագործակցությունը տարբեր ոլորտներում ավելի կակտիվանա. Մամուկա Բախտաձե
Վրաստանի վարչապետ Մամուկա Բախտաձեն հավատում է, որ Հայաստանի և Վրաստանի միջև հարաբերությունները տարբեր ոլորտներում ավելի կակտիվանան:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, սեպտեմբերի 10ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպումից հետո լրագրողների հետ հանդիպմանը Վրաստանի վարչապետն ընդգծեց, որ քննարկել են տրանսպորտի, էներգետիկայի, մշակույթի, տուրիզմի, հումանիտար ոլորտում համագործակցության հետ կապված հարցեր:
«Մեր երկրներն անկախությունից հետո հաստատել են փոխշահավետ համագործակցություն: Ես հավատում եմ, որ մեր հարաբերությունները տարբեր ոլորտներում ավելի կակտիվանան: Մենք քննարկումների արդյունքում հասկացանք, որ ունենք չօգտագործված ներուժ»,- ասաց Բախտաձեն:
Վրաստանի վարչապետը նշեց, որ առաջիկայում կկայանա հայ-վրացական միջկառավարական հանձնաժողովի նիստ, որի խնդիրն է լինելու տարբեր ոլորտներում երկու երկրների միջև հարաբերությունները զարգացնելու ծրագրի մշակումը:
Մամուկա Բախտաձեն նաև շեշտեց, որ Վրաստանը ողջունում է Հայաստանի Հանրապետության և Եվրոպական Միության միջև հարաբերությունների ակտիվացումը:

Верю, что сотрудничество в различных областях между Грузией и Арменией станет активнее: Мамука Бахтадзе
Премьер-министр Грузии Мамука Бахтадзе верит, что сотрудничество в различных областях между Грузией и Арменией станет активнее. Об этом он сказал в беседе с журналистами после встречи с Николом Пашиняном.
СТЕПАНАКЕРТ, 10 сентября, АРЦАХПРЕСС - АРМЕНПРЕСС - «На сегодняшней встрече обсудили вопрос сотрудничества в сфере торговли, транспорта, энергетики, культуры, договорились о проведении заседания межправительственной комиссии", — сказал Бахтадзе, добавив, что в результате обсуждений они выявили скрытые потенциалы для сотрудничества в различных областях.
Кроме того, премьер-министр Грузии Мамука Бахтадзе приветствовал активизацию отношений между Арменией и ЕС.
Официальный визит грузинской делегации во главе с премьер-министром Грузии Мамукой Бахтадзе в Ереван начался 10 сентября. В международном аэропорту "Звартноц" их встречал министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян.
В состав грузинской делегации под
руководством Бахтадзе вошли министр иностранных дел Давид Залкалиани, министр сельского хозяйства Леван Давиташвили, вице-спикер парламента Георгий Вольски, депутаты Кахабер Окриашвили, Самвел Манукян, Энзел Мкоян и Руслан Погосян.
Бахтадзе уже встретился со своим армянским коллегой Николом Пашиняном, как в формате тет-а-тет, так и в расширенном составе. Запланирована также встреча с президентом Армении Арменом Саркисяном и спикером парламента Ара Баблояном. Бахтадзе также возложит венок к Мемориалу жертвам Геноцида армян.