Բակո Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Աբխազիայի Հանրապետության Նախագահ Ռաուլ Խաջիմբային
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Աբխազիայի Հանրապետության Նախագահ Ռաուլ Խաջիմբային:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, սեպտեմբերի 29, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ուղերձում ասվում է.
«Մեծարգո Ռաուլ Ջումկովի,
Արցախի Հանրապետության ժողովրդի, իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ եւ եղբայրական Աբխազիայի ողջ ժողովրդին` Ազատագրման եւ Հայրենական պատերազմում տարած հաղթանակի օրվա կապակցությամբ:
2018 թվականը հոբելյանական է Աբխազիայի համար: 25 տարի առաջ Աբխազիայի ժողովուրդը հռչակեց իր անկախ եւ ինքնիշխան պետության ստեղծումը: 10 տարի առաջ Աբխազիայի անկախությունը ճանաչեց Ռուսաստանի Դաշնությունը՝ նշանավորելով Աբխազիայի պետականության միջազգային ճանաչման սկիզբը:
Քառորդ դարի ընթացքում եղբայրական Աբխազիան անցել է դժվարին, բայց եւ հերոսական ուղի: Աբխազիայի ժողովուրդը հաջողությամբ լուծում է պետականաշինության խնդիրները, անշեղորեն ամրապնդում եւ զարգացնում իր երկիրը:
Մեկ անգամ եւս շնորհավորում եմ Ձեզ, հարգարժա՛ն Ռաուլ Ջումկովի, եւ մաղթում Ձեզ ու Աբխազիայի ողջ ժողովրդին խաղաղություն, բարօրություն եւ բարգավաճում»:

Bako Sahakyan sent a congratulatory letter to President of the Republic of Abkhazia Raul Khadjimba
Artsakh Republic President Bako Sahakyan sent a congratulatory letter to President of the Republic of Abkhazia Raul Khadjimba, Central Information Department of the Office of the Artsakh Republic President stated.
STEPANAKERT,SEPTEMBER 29ARTSAKHPRESS: The letter runs as follows:
"Respected Mr. Khadjimba,
On behalf of the people and authorities of the Artsakh Republic and personally myself I extend my cordial congratulations to You and the whole people of fraternal Abkhazia on the Day of Liberation and Victory in the Patriotic War.
2018 is a jubilee year for Abkhazia. 25 years ago people of Abkhazia proclaimed their independent and sovereign state. A decade ago the independence of Abkhazia was recognized by the Russian Federation, marking the beginning of the international recognition of the Abkhazian statehood.
For a quarter of a century fraternal Abkhazia went through a difficult, but heroic path. The people of Abkhazia successfully cope with all the tasks of state building, steadily strengthening and developing their country.
I once again congratulate You, respected Mr. Khadjimba, wishing You and all the people of Abkhazia peace, welfare and prosperity!"