Բակո Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Աբխազիայի Հանրապետության Նախագահ Ռաուլ Խաջիմբային
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Աբխազիայի Հանրապետության Նախագահ Ռաուլ Խաջիմբային:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, սեպտեմբերի 29, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ուղերձում ասվում է.
«Մեծարգո Ռաուլ Ջումկովի,
Արցախի Հանրապետության ժողովրդի, իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ եւ եղբայրական Աբխազիայի ողջ ժողովրդին` Ազատագրման եւ Հայրենական պատերազմում տարած հաղթանակի օրվա կապակցությամբ:
2018 թվականը հոբելյանական է Աբխազիայի համար: 25 տարի առաջ Աբխազիայի ժողովուրդը հռչակեց իր անկախ եւ ինքնիշխան պետության ստեղծումը: 10 տարի առաջ Աբխազիայի անկախությունը ճանաչեց Ռուսաստանի Դաշնությունը՝ նշանավորելով Աբխազիայի պետականության միջազգային ճանաչման սկիզբը:
Քառորդ դարի ընթացքում եղբայրական Աբխազիան անցել է դժվարին, բայց եւ հերոսական ուղի: Աբխազիայի ժողովուրդը հաջողությամբ լուծում է պետականաշինության խնդիրները, անշեղորեն ամրապնդում եւ զարգացնում իր երկիրը:
Մեկ անգամ եւս շնորհավորում եմ Ձեզ, հարգարժա՛ն Ռաուլ Ջումկովի, եւ մաղթում Ձեզ ու Աբխազիայի ողջ ժողովրդին խաղաղություն, բարօրություն եւ բարգավաճում»:

Бако Саакян направил поздравительное послание Президенту Республики Абхазия Раулю Хаджимбе
Президент Республики Арцах Бако Саакян направил поздравительное послание Президенту Республики Абхазия Раулю Хаджимбе.
СТЕПАНАКЕРТ, 29 сентября, АРЦАХПРЕСС - Как передает главное информационное управление аппарата Президента Республики Арцах, в послании говорится:
“Многоуважаемый Рауль Джумкович!
От имени народа, властей Республики Арцах и от себя лично сердечно поздравляю Вас и весь братский народ Республики Абхазия с Днем освобождения и победы в Отечественной войне!
2018 год является юбилейным для Абхазии. 25 лет назад народ Абхазии провозгласил создание своего независимого и суверенного государства. 10 лет назад независимость Абхазии была признана Российской Федерацией, ознаменовав начало международного признания абхазской государственности.
За четверть века братская Абхазия прошла сложный, но героический путь. Народ Абхазии успешно справляется со всеми задачами государственного строительства, неуклонно укрепляет и развивает свою страну.
Еще раз поздравляю Вас, многоуважаемый Рауль Джумкович, и желаю Вам, всему народу Абхазии мира, благоденствия и процветания!”