Այսուհետ ևս շարունակելու ենք մեր ներդրումն ունենալ Արցախի հզորացման գործում. Հակոբ Ճաղարյան
Այսօր՝ նոյեմբերի 15-ին, Բակո Սահակյանն Արցախի պաշտպանության բանակին ցուցաբերած աջակցության համար «Երախտագիտություն» մեդալ է հանձնել մի խումբ անձանց՝ բարձր գնահատելով նրանց հայրենանվեր գործունեությունը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 15 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Պարգևատրման արարողությունից հետո «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում Հակոբ Ճաղարյանն ասել է, որ հայրենիքի պաշտպանության գործում ինքն իր պարտավորությունները ստացել է դեռևս 1988 թվականին, որպես օդանավի հրամանատար:
«Ինչպես «Էրեբունի» օդանավակայանի մյուս օդաչուները, այնպես էլ ես այդ տարիներին օրը մի քանի թռիչք էինք իրականացնում դեպի Ստեփանակերտ: Այդ ժամանակներից սկսած ես ևս աշխատանքներ էի իրականացնում Արցախի սահմաններն ավելի ուժեղացնելու, հսկելի դարձնելու համար: Իմ ընտանիքը վերջին 20 տարիների ընթացքում Արցախի համար իրականացրել մի շարք ծրագրեր, այդ թվում՝ վերանորոգել ենք Բերձորի արվեստի դպրոցը, կառուցել պատկերասրահ և այլն: Իսկ 2016 թվականին մենք շարունակեցինք մեր հայրենանվեր պարտականությունները: Մենք՝ պարգևատրվածներս, մեծ ուրախությամբ մեր պարգևները կփոխանցենք N զորամասի հրամանատարին կամ կարիքավոր որևէ ընտանիքի` կենցաղային հոգսերը թեթևացնելու համար: Այսուհետ ևս շարունակելու ենք մեր ներդրումն ունենալ Արցախի հզորացման գործում»,-մասնավորապես ասել է Հ. Ճաղարյանը:
Արտակ Չիբուխչյանն էլ ասել է, որ իր և իր ընկերների համար մեծ հպարտություն և ուրախություն է, որ իրենց աշխատանքը գնահատվել է ԱՀ իշխանությունների կողմից:
«Կցանկանայի նշել, որ բանակին ցուցաբերած աջակցության գործում մեծ ավանդ ունի գնդապետ Կարեն Ջալալյանը, ով իր զինվորներին ընդունում և սիրում է իր հարազատ երեխաների պես: Զորացրվելուց հետո մենք Կ. Ջալալյանին Ենոքավանում տուն կտրամադրենք»,-ավելացրել է Ա. Չիբուխչյանը:

15 ноября Бако Саакян наградил группу людей медалью "Благодарность" за оказание поддержки Армии обороны Арцаха, высоко оценивая их патриотическую деятельность.
Мы будем продолжать вносить свой вклад в укрепление Арцаха. Акоп Чагарян
СТЕПАНАКЕРТ, 15 ноября, АРЦАХПРЕСС – В интервью корреспонденту "Арцахпресс" после церемонии награждения, Акоп Чагарян сказал, что к своим обязанностям по защите Родины он приступил еще в 1988 году в качестве командира воздушного судна.
«Как и другие пилоты аэропорта "Эребуни", в те годы я совершал несколько рейсов в Степанакерт. С тех пор я продолжаю нести свою миссию для укрепления границ Арцаха. За последние 20 лет моя семья реализовала ряд проектов для Арцаха, включая ремонт школы искусств Бердзора, создание галереи и многое другое. А в 2016 году мы продолжили выполнять свою патриотическую работу. Мы, награжденные лица, будем рады вручить наши награды командиру N воинской части или любой нуждающейся семье, чтобы облегчить их повседневные заботы. Отныне, мы будем продолжать вносить свой вклад в укрепление Арцаха, - сказал А. Чагарян.
Артак Чибухчян сказал, что он и его друзья очень гордятся и счастливы, что их работа была оценена властями Арцаха.
«Я хотел бы отметить, что полковник Карен Джалалян вносит большой вклад в поддержку армии, который принимает и любит своих солдат, как своих собственных детей», - добавил А. Чибухчян.