ԱԳ նախարարը հանդիպել է Աբխազիայի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ
Աշխատանքային այցով Աբխազիայի Հանրապետությունում գտնվող Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանը հանդիպել է Աբխազիայի հայ համայնքի նախագահ Գալուստ Տրապիզոնյանի և համայնքի ղեկավար կազմի ներկայացուցիչների հետ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 2 հոկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես հայտնում են ԱՀ արտաքին գործերի նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, Արցախի արտաքին գործերի նախարարին է ներկայացվել համայնքի ընթացիկ ծրագրերն ու համայնքի գործունեության հեռանկարային ուղղությունները:
Մասիս Մայիլյանն ընդգծել է, որ Արցախի արտաքին քաղաքականության կարևոր ուղղություններից մեկն է հայկական սփյուռքի կազմակերպությունների ու կառույցների հետ համագործակցության հետագա ընդլայնումն ու խորացումը՝ նշելով Արցախի իշխանությունների պատրաստակամությունը՝ նպաստելու սփյուռքում հայապահպանության ծրագրերի իրականացմանը:

Масис Маилян встретился с главой армянской общины Абхазии Галустом Трапизоняном
Находящийся с рабочим визитом в Республике Абхазия министр иностранных дел Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) Масис Маилян встретился с главой армянской общины Абхазии Галустом Трапизоняном и представителями руководящего состава общины.
СТЕПАНАКЕРТ, 2 октября, АРЦАХПРЕСС - Как сообщает пресс-служба МИД Арцаха, Масису Маиляну были представлены текущие программы и перспективные направления деятельности общины.
Масис Маилян подчеркнул, что одним из важнейших направлений внешнеполитической повестки Арцаха является дальнейшее расширение и углубление сотрудничества с диаспоральными организациями и структурами, отметив готовность властей Арцаха содействовать осуществлению программ, направленных на сохранение армянской идентичности в Диаспоре.