Մեկնարկել է ԱԺ նիստը. Խորհրդարանը կքննարկի «ԱՀ 2019թ. պետական բյուջեի մասին» օրենքի նախագիծը (ուղիղ)
Մեկնարկել է ԱՀ Ազգային ժողովի ութերորդ նստաշրջանի հերթական լիագումար նիստը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 13 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այսօրվա նիստին օրենսդիրը կքննարկի «Արցախի Հանրապետության 2019թ. պետական բյուջեի մասին» օրենքի նախագիծը: Այն Խորհրդարանին է ներկայացնելու ԱՀ ֆինանսների նախարար Արթուր Հարությունյանը:
Ազգային ժողովը կքննարկի նաև օրենսդրական այլ նախագծեր՝
1.1)«Ոստիկանության մասին» Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության օրենքում փոփոխություններ և լրացում կատարելու մասին
2)«Ոստիկանությունում ծառայության մասին» Lեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին
3) «Զենքի մասին» Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին»
4) «Ձերբակալված և կալանավորված անձանց պահելու մասին» Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին»
ԱՀ ոստիկանության պետ, ոստիկանության գնդապետ Իգոր Գրիգորյան
2.«Հանրային ծառայությունները և տնտեսական մրցակցությունը կարգավորող մարմնի մասին» Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին»
ԼՂՀ հանրային ծառայությունները և տնտեսական մրցակցությունը կարգավորող պետական հանձնաժողովի նախագահ Հակոբ Ղահրամանյան

Стартовала сессия Национального Собрания Республики Арцах. Парламент обсудит законопроект "О государственном бюджете на 2019 год" (прямой эфир)
Началось очередное пленарное заседание восьмой сессии Национального Собрания Республики Арцах.
Стартовала сессия Национального Собрания Республики Арцах. Парламент обсудит законопроект
СТЕПАНАКЕРТ, 13 декабря, АРЦАХПРЕСС – На сегодняшней сессии законодательный орган обсудит законопроект «О государственном бюджете Республики Арцах на 2019 год». Документ будет представлен в Парламент министром финансов Республики Арцах Артуром Арутюняном.
Национальное собрание также обсудит другие законодательные проекты:
1) О внесении изменений и дополнений в закон Нагорно-Карабахской Республики "О полиции";
2) О внесении изменений и дополнений в закон Нагорно-Карабахской Республики "О полицейской службе";
3) О внесении изменений и дополнений в закон Нагорно-Карабахской Республики "Об оружии";
4) О внесении изменений и дополнений в закон Нагорно-Карабахской Республики "О содержании под стражей арестованных и задержанных лиц";
Начальник Полиции Республики Арцах, полковник Игорь Григорян
2) О внесении изменений и дополнений в закон Нагорно-Карабахской Республики "Об органе, регулирующем общественные услуги и экономическую конкуренцию"