Մեկնարկել է ԱԺ նիստը. Խորհրդարանը կքննարկի «ԱՀ 2019թ. պետական բյուջեի մասին» օրենքի նախագիծը (ուղիղ)
Մեկնարկել է ԱՀ Ազգային ժողովի ութերորդ նստաշրջանի հերթական լիագումար նիստը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 13 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այսօրվա նիստին օրենսդիրը կքննարկի «Արցախի Հանրապետության 2019թ. պետական բյուջեի մասին» օրենքի նախագիծը: Այն Խորհրդարանին է ներկայացնելու ԱՀ ֆինանսների նախարար Արթուր Հարությունյանը:
Ազգային ժողովը կքննարկի նաև օրենսդրական այլ նախագծեր՝
1.1)«Ոստիկանության մասին» Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության օրենքում փոփոխություններ և լրացում կատարելու մասին
2)«Ոստիկանությունում ծառայության մասին» Lեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին
3) «Զենքի մասին» Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին»
4) «Ձերբակալված և կալանավորված անձանց պահելու մասին» Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին»
ԱՀ ոստիկանության պետ, ոստիկանության գնդապետ Իգոր Գրիգորյան
2.«Հանրային ծառայությունները և տնտեսական մրցակցությունը կարգավորող մարմնի մասին» Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին»
ԼՂՀ հանրային ծառայությունները և տնտեսական մրցակցությունը կարգավորող պետական հանձնաժողովի նախագահ Հակոբ Ղահրամանյան

The session of the Artsakh National Assembly started. Parliament will discuss draft law of the Republic of Artsakh "On State Budget of 2019” (Live)
The regular plenary meeting of the eighth session of the National Assembly of the Republic of Artsakh started.
The session of the Artsakh National Assembly started. Parliament will discuss draft law of the Republic of Artsakh
STEPANAKERT,  DECEMBER 13, ARTSAKHPRESS: The legislative body will discuss draft law of the Republic of Artsakh "On State Budget of 2019”. The draft law will be submitted to the Parliament by the Minister of Finance of the Republic of Artsakh, Artur Harutyunyan.
The National Assembly will also discuss other legislative projects,
1)''On Making Additions and Amendments to the NKR Law “On Police”;
2)“On making Amendments to the NKR Law "On Police Service";
3) On Making Amendments to the NKR Law “On Arms”;
4) On Making Amendments to the NKR Law "On Custody of Arrested and Detained Persons";
Head of the Police of Artsakh Republic, Colonel Igor Grigoryan.
2)On Making Amendments and Addenda to the NKR Law “ On the Body Regulating Public Services and Economic Competition ";