Հունվար-մայիս ամիսներին աճել են պետբյուջեի մուտքերը. ֆինանսների նախարարություն
Ընթացիկ տարվա հունվար-մայիս ամիսների ընթացքում ԱՀ պետական բյուջե մուտքագրված հարկային եկամուտները և տուրքերը կազմել են 24 միլիարդ 242 միլիոն 900 հազար դրամ` պլանավորված 22 միլիարդ 600 միլիոն դրամ ցուցանիշը գերազանցելով 7.3 %-ով կամ 1 միլիարդ 642 միլիոն 100 հազար դրամով;
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 7 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ին տեղեկացրին ԱՀ ֆինանսների նախարարությունից՝ նշելով,  որ նախորդ տարվա նույն ցուցանիշը գերազանցել են 4.3 %-ով կամ 997 միլիոն 700 հազար դրամով:
Աղբյուրի հաղորդմամբ` պետական բյուջե մուտքագրված հարկային եկամուտների և տուրքերի գումարից 20 միլիարդ 44 միլիոն 900 հազար դրամը կամ 82.7 %-ն ապահովվել է խոշոր հարկ վճարողների հաշվին:

В январе-мае доходы госбюджета увеличились. Министерство финансов
В январе-мае текущего года налоговые поступления и пошлины в государственный бюджет Республики Арцах составили 24 миллиарда 242 миллионов 900 тысяч драм, превысив запланированные 22 миллиарда 600 миллионов драм на 7,3% или на 1 миллиард 642 миллиона 100 тысяч драм.
СТЕПАНАКЕРТ, 7 июня, АРЦАХПРЕСС – Об этом "Арцахпресс" сообщили в Министерстве финансов Республики Арцах, отметив, что аналогичный показатель за прошлый год превысил на 4,3% или на 997 миллионов 700 тысяч драм.
Согласно источнику, из этой суммы 20 млрд. 44 млн. 900 тыс. драм или 82,7% налоговых поступлений и пошлин в государственный бюджет было обеспечен за счет крупных налогоплательщиков.