Արցախի մարզիկները ՀՀ բռնցքամարտի առաջնությունում գրավել են մրցանակային տեղեր
Հուլիսի 1-7-ը Երևանի «Դինամո» մարզական հասարակական կազմակերպությունում տեղի է ունեցել բռնցքամարտի կրտսեր տարիքի պատանիների Հայաստանի Հանրապետության բռնցքամարտի առաջնություն, որին Արցախի բռնցքամարտի ֆեդերացիայից մասնակցել են 5 մարզիկ:
Արցախի  մարզիկները  ՀՀ    բռնցքամարտի առաջնությունում  գրավել  են  մրցանակային  տեղեր
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 10 հուլիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍԱյս  մասին  «Արցախպրես»-ի  թղթակցի հետ զրույցում ասել է Արցախի  բռնցքամարտի ֆեդերացիայի  մարզիչ Գևորգ Թորոսյանը:
Առաջնությանը   մասնակցում  էին  շուրջ 220  մարզիկ: Արցախի  5  մարզիկներից    44.5 կգ   քաշային  կարգում  երկրորդ  մրցանակային տեղ է  զբաղեցրել  Գոռ Բեգլարյանը (Ասկերանի  շրջանի  Իվանյան  համայնք)՝ արժանանալով  արծաթե  մեդալի: Իսկ   65  կգ  քաշային  կարգում՝   Տարոն Սարգսյանը (Ստեփանակերտ)  և   43 կգ  քաշային  կարգում   Արթուր Սարգսյանը    (Հադրութ)    գրավել են    3-րդ  մրցանակային  տեղեր՝ արժանանալով  բրոնզե  մեդալների:
Առաջնությանը  մասնակից  Էրիկ Առստամյանին և  Վանուշ  Աբրահամյանին    չի  հաջողվել    գրավել  մրցանակային  տեղեր:

Арцахские спортсмены заняли призовые места на чемпионате Армении по боксу
С 1 по 7 июля в чемпионате Армении по боксу среди юниоров, проводимом в спортивно-общественной организации «Динамо», приняли участие 5 спортсменов из Арцахской федерации бокса.
СТЕПАНАКЕРТ, 10 июля, АРЦАХПРЕСС - Об этом в беседе с корреспондентом «Арцахпресс» рассказал тренер Арцахской федерации бокса Геворг Торосян.
В чемпионате приняли участие около 220 спортсменов. Гор Бегларян (община Иванян, Аскеранский район) занял второе место в весовой категории 44,5 кг среди 5 спортсменов из Арцаха и был награжден серебряной медалью. Тарон Саргсян (Степанакерт) в весовой категории 65 кг и Артур Саргсян (Гадрут) в весовой категории 43 кг заняли третье призовое место, получив бронзовые медали.