Մեր համագործակցությունը պետք է շարունակվի, որովհետև Արցախի ժողովրդի հետ ունենք ընդհանուր արժեքներ. Անդրեաս Պապախարալամպուս
ԱՀ նախագահ Բակո Սահակյանի հետ քննարկել ենք մի շարք հարցեր, որոնք վերաբերվում են մեր համագործակցությանը:
Մեր  համագործակցությունը պետք  է շարունակվի, որովհետև  Արցախի   ժողովրդի   հետ  ունենք ընդհանուր արժեքներ. Անդրեաս Պապախարալամպուս
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 27 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԱՀ նախագահի հետ հանդիպումից հետո այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Կիպրոսի Սթրովոլոս քաղաքի քաղաքապետ Անդրեաս Պապախարալամպուսը՝ նշելով, որ համագործակցության ընթացքում ընդլայնվելու են մշակույթի, սոցիալական ծրագրերի շրջանակները:
«Մենք հանդիպում ենք ունեցել Ստեփանակերտի քաղաքապետի, ինչպես նաև ԱՀ մշակույթի, երիտասարդության հարցերի և զբոսաշրջությն նախարարի հետ: Կարող եմ ասել, որ մինչև հիմա ինչ աշխատանքներ իրականացրել ենք՝ այսուհետ ևս դրանք շարունակելու ենք արդյունավետ կերպով: Մենք առաջիկայում հանդիպումներ ենք ունենալու ԱՀ նախարարների հետ և նախանշելու ենք հետագա մեր անելիքների ուղղությունները: Մեր համագործակցությունը պետք է շարունակվի, որովհետև Արցախի ժողովրդի հետ ունենք ընդհանուր արժեքներ, որով էլ հենց առաջնորդվում ենք»,-մասնավորապես ասել է Անդրեաս Պապախարալամպուսը:

Наше сотрудничество должно продолжаться, потому что мы разделяем общие ценности с народом Арцаха. Андреас Папахаралампус
С Президентом Республики Арцах Бако Саакяном мы обсудили ряд вопросов, связанных с нашим сотрудничеством.
СТЕПАНАКЕРТ, 27 сентября, АРЦАХПРЕСС – Об этом после встречи с президентом Республики Арцах корреспонденту "Арцахпресс" сообщил мэр города Строволос Республики Кипр Андреас Папахаралампус, отметив, что в рамках сотрудничества будут расширяться культурные и социальные программы.
«У нас состоялась встреча с мэром Степанакерта, а также с министром культуры, по делам молодежи и туризма Арцаха. И я могу сказать, что все, что мы делали до сих пор, мы будем продолжать эффективно реализовывать и в дальнейшем. В ближайшее время у нас состоятся встречи с министрами Республики Арцах, в ходе которых мы наметим направления нашей будущей деятельности. Наше сотрудничество должно продолжаться, потому что мы раздеялем общие ценности с народом Арцаха, и именно этим мы руководствуемся», - сказал Андреас Папахаралампус.