ԼՂ հակամարտության կարգավորման ցանկացած քաղաքական որոշում պետք է ամրապնդված լինի ռազմական ոլորտի եզրակացություններով. Սեյրան Օհանյան
ՀՀ պաշտպանության նախարարության վարչական համալիրում պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը մայիսի 16-ին ընդունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովին, Ջեյմս Ուորլիքին և Ժակ Ֆորին:
ՀՀ պաշտպանության նախարարության վարչական համալիրում պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը մայիսի 16-ին ընդունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովին, Ջեյմս Ուորլիքին և Ժակ Ֆորին: Հանդիպմանը ներկա էր նաև ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրշչիկը:
Ինչպես «Արցախպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ԼՂ հակամարտության կողմերի շփման գծում տիրող իրավիճակը, համանախագահների հետ նույն ձևաչափով փետրվարի 5-ի հանդիպումից ի վեր տեղի ունեցած զարգացումները: ՀՀ պաշտպանության նախարարը ներկայացրել է շփման գծում տեղի ունեցած հիմնական պատահարները, ինչպես նաև լարվածության թուլացման և փոխվստահության հաստատման հեռանկարների մասին իր նկատառումները:
Կարևորելով Մինսկի խմբի համանախագահների հետ արդեն ավանդույթ դարձած հանդիպումները` Սեյրան Օհանյանն հավելել է, որ հակամարտության կարգավորման շուրջ ցանկացած քաղաքական որոշում պետք է ամրապնդված լինի ռազմական ոլորտի հիմնավորված մասնագիտական ու փորձագիտական եզրակացություններով:
Հանդիպման ընթացքում դեսպան Ժակ Ֆորը, որպես իրեն փոխարինող ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ֆրանսիացի համանախագահ, ներկայացրել է Պիեռ Անդիոյին:

Any political decision on Nagorno-Karabakh conflict settlement should be strengthened by military-related conclusions: Seyran Ohanyan
The Minister of Defense of the Republic of Armenia Seyran Ohanyan on May 16 received the Co-Chairs of the OSCE Minsk Group - Ambassadors Igor Popov of the Russian Federation, Jacques Faure of France, and James Warlick of the United States of America, and the Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office, Ambassador Andrzej Kasprzyk in the Administrative Complex of the Defense Ministry.
The Department of Mass Media and Public Relations of the Ministry of Defense of the Republic of Armenia informed Artsakhpress that at the course of the meeting the participants discussed the situation in the contact line of Nagorno-Karabakh conflicting sides, developments since the meeting with the Co-Chairs in the same format on February 5. The Minister of Defense of the Republic of Armenia introduced the main incidents happened in the contact line, as well as his considerations about the prospects of the release of the tension and establishment of mutual confidence.