Հայաստանը հանրաքվեից հետո քաղաքական զարգացման նոր փուլ Է անցնում. Կոսաչով
Ռուսաստանի Դաշնության խորհրդի միջազգային գործերի կոմիտեի ղեկավար Կոնստանտին Կոսաչովը հայտարարել Է, որ Հայաստանում կայացած հանրաքվեն երկիրը փոխադրում Է քաղաքական զարգացման նոր փուլ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, դեկտեմբերի 7, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս կարծիքը նա հայտնել Է Facebook-ի իր Էջում՝ մեկնաբանելով Հայաստանի Սահմանադրության փոփոխությունների շուրջ դեկտեմբերի 6-ին անցկացված քվեարկության արդյունքները:
Սենատորը նշել Է, որ հանրաքվեին մասնակցությունը բարձր չի եղել, բայց նախագահի կողմից նախաձեռնված բարեփոխմանը ցուցաբերված աջակցությունը համոզիչ Է: «Մեզ բարեկամ երկիրը քաղաքական զարգացման նոր փուլ Է անցնում, խաղաղ ու առանց դրամատիզմի, համենայն դեպս՝ այսօրվա դրությամբ»,- ընդգծել Է Կոսաչովը:
«Ավելի լավ կաշխատի արդյոք նոր մոդելը, ցույց կտա միայն ժամանակը: Հաջողությունք ենք մաղթում բարեկամ ժողովրդին»,-հավելել Է նա:
Ըստ նախնական արդյունքների` Հայաստանում դեկտեմբերի 6-ին քվեարկելու իրավունք ունեցող քաղաքացիների ընդհանուր թիվը եղել է 2 միլիոն 567 հազար 047, քվեարկությանը մասնակցել են 1 միլիոն 303 հազար 466 քաղաքացիներ: Անվավեր է ճանաչվել 53 հազար 332 քվեաթերթիկ, «այո» է քվեարկել 825 հազար 851 մարդ, «ոչ»` 421 հազար 600:

Косачев: Армения после референдума переходит на новый этап политического развития
Референдум в Армении переводит эту страну на новый этап политического развития, считает глава комитета Совета Федерации по международным делам Константин Косачев.
СТЕПАНАКЕРТ, декабря 7 АРЦАХПРЕСС  - Как сообщает Тасс, такое мнение он высказал на своей странице в Facebook, комментируя итоги вчерашнего голосования по внесению изменений в конституцию республики.
Сенатор отметил, что явка на референдуме была невысокой, но результат в поддержку инициированной президентом реформы ­ убедительный. "Близкая нам страна переходит в новый этап своего политического развития. Мирно и без драматизма, во всяком случае, по состоянию на сегодняшний день", ­- подчеркнул Косачев.
"Будет ли новая модель работать лучше ­ покажет только время. Желаем успеха дружественному народу", ­- добавил он.