Վրաստանի կառավարությունում փոփոխություններ են պլանավորվում
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 24, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Կառավարությունում հնարավոր փոփոխությունների վերաբերյալ տեղեկատվությունը հաստատել Է «Վրացական երազանք» կառավարող կոալիցիայի անդամ Էկա Բեսելիան, որը սակայն ձեռնպահ Է մնացել կոնկրետ տեղեկություններ հայտնելուց:
2015 թվականի վերջին վարչապետի պաշտոնից Իրակլի Ղարիբաշվիլիի անսպասելի հրաժարականից հետո կառավարության նոր ղեկավար Գեորգի Կվիրիկաշվիլին նախարարների կաբինետը գործնականում առանց փոփոխությունների Է թողել:
«Ես չգիտեմ՝ դա մարտին, թե ապրիլին Է պլանավորված: Թե երբ կառավարության ղեկավարը որոշում կընդունի այն անհրաժեշտ  փոփոխությունների վերաբերյալ, որոնք կառավարությանը հարկավոր են ավելի արդյունավետ աշխատանքի կամ նորացման համար, դեռեւս հայտնի չԷ»,-»Ռուսթավի-2» հեռուստաալիքի եթերում  ասել Է մեծամասնությունից պատգամավոր Էկա Բեսելիան:
ԶԼՄ-ներում տարածված տեղեկատվության համաձայն՝ Նոդար Խադուրին կթողնի ֆինանսների նախարարի պաշտոնը, իսկ նրա փոխարեն կնշանակեն Էկոնոմիկայի եւ կայուն զարգացման նախարար Դմիտրի Կումսիշվիլիին:
Էկոնոմիկայի նախարարի պաշտոնի համար քննարկվում Է ԱԳ նախարարության գործող ղեկավար Միխայիլ Ջանելիձեի թեկնածությունը, որն ավելի վաղ չորս տարի աշխատել Է Էկոնոմիկայի փոխնախարարի պաշտոնում: Իսկ գլխավոր դիվանագետի պաշտոնը, ըստ ԶԼՄ-ների կանխատեսումների, կզբաղեցնի արտաքին գործերի նախարարի առաջին տեղակալ Դավիդ Զալկալիանին:

СМИ: в правительстве Грузии планируются изменения
СТЕПАНАКЕРТ, февраля 24 АРЦАХПРЕСС - Информацию о возможных изменениях в правительстве подтвердила член правящей коалиции "Грузинская мечта" Эка Беселия, однако воздержалась от какой-либо конкретики.
После неожиданной отставки Ираклия Гарибашвили с поста премьер-министра в конце 2015 года, новый глава правительства Георгий Квирикашвили оставил кабинет министров практически без изменений. "Я не знаю, это запланировано в марте или апреле. Когда руководитель правительства примет решение о тех необходимых изменениях, которые нужны правительству для более эффективной работы или обновления – эта дата пока не известна", — сказала депутат от большинства Эка Беселия в эфире телеканала "Рустави 2".
Согласно распространившейся в СМИ информации, Нодар Хадури покинет пост министра финансов, а на его место назначат министра экономики и устойчивого развития Дмитрия Кумсишвили.
На должность главы Минэкономики рассматривается кандидатура действующего главы МИД Михаила Джанелидзе, который ранее на протяжении четырех лет работал на посту замминистра экономики. Ну а пост главного дипломата, по прогнозам СМИ, займет первый заместитель министра иностранных дел Давид Залкалиани